Trio Bellapaix Londra’da konser verdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
KıbrısMüzik

Trio Bellapaix Londra’da konser verdi

Trio Bellapaix

Ülke sanatçıları Nihat Ağdaç, Gürhan Nuray ve Rüya Taner’in oluşturdukları ve 2021 yılında çalışmalarına başlayan Trio Bellapaix, Londra’da St. James Piccadilly’de konser verdi.

Sanatçılardan yapılan açıklamaya göre, ana sponsorluğunu Londra’daki Bromcom Computers Plc şirketinin üstlendiği 23 Haziran’da gerçekleşen konsere, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Özyalçın Construction, KKTC Londra Temsilciliği ve Ruschil & Bailly de destek verdi.


Trio Bellapaix’nin repertuvarında Clara Schumann’ın Op. 17 Sol minör piyanolu üçlüsü, Astor Piazzolla’nın Revolucionario ve Oblivion eserlerinin üçlü düzenlemeleri yanı sıra İngiliz halk şarkısı Greensleeves ve bis parçası olarak da düzenlemesi Rüya Taner ve Cahit Kutrafalı’ya ait Kıbrıs Türk halk şarkısı Bahçada Guzu yer aldı.

Londra St. James Piccadilly’de yeniden konser vermek için davet alan Trio Bellapaix, izleyicilerle kısa süre bir araya gelerek, gelecek planları hakkında konuşup hatıra fotoğrafı çektirdi.

Açıklamada, Trio Bellapaix’in Kıbrıs, Türkiye, Finlandiya ve Şili’de gerçekleştireceği konserler için hazırlıklarını sürdürdüğü belirtildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar