Kıbrıs

“Trafikte Beni Fark Et”

Lefke İstiklal İlkokulu ve Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencileri, Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenleyerek sürücülere çağrıda bulundu

Lefke İstiklal İlkokulu ve Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencileri öğretmenleri ile birlikte “Trafikte Beni Fark Et” sloganıyla yürüyüş düzenlendi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Trafik Dairesi Müdürlüğü ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği iş birliğiyle ülkemizin kanayan yarası olan trafik kazalarına bir kez daha dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla Lefke’de, yürüyüş düzenlendi.

Lefke İstikalal İlkokulu ve Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencileri öğretmenleri ile birlikte “Trafikte Beni Fark Et” yazılı pankartlar taşıyarak yürüdü.

Öğrencilerin, “Alkole ve Sürate Yenilmeyin”, “ Çocukların Yeri Arka Koltuktur”, “Trafikte Yaralanmak İstemiyoruz”, “Üst Geçit İsteriz”, “Sen Şoförsün, Biz İse Çocuk, Bizi Koru”, “Araçlarda Emniyet kemeri, Motosikletlerde Kask takmayan kalmasın”, “Kaldırımlar yayalarındır, Araçları kaldırımlara park etmeyin”, “Trafikte beni fark et”, “Kazalardan hepimiz sorumluyuz, Emniyet kemerini bağlayın, bağlatın”, “Süratli sürücüyü sevmiyorum”, “Alkollü sürücüyü sevmiyorum” “Sorumluluk hepimizindir” yazılı pankartlar taşıdığı yürüyüş, Lefke İstiklal İlkokulu önünden başladı.

Bando eşliğinde ve çalınan düdüklerle Lefke Çarşısı boyunca devam eden yürüyüş Lefke Belediyesi önünde tamamlandı.

lefke öğrenciler

Trafik konusunda duyarlılığı artırdılar

Lefke Belediyesi önünde, öğrencilere seslenen Trafik Kazalarını Önleme Derneği Trafik Eğitmeni Nesil Garanti Özün, etkinliğe katılan tüm öğrencilere teşekkür ederek, amaçlarının trafik konusunda duyarlılığı artırmak olduğunu belirtti.

Lefke İstiklal İlkokulu Müdür Vekili İpek Çorba da etkinliğin çok anlamlı olduğuna işaret ederek, trafik konusunun çok önemli olduğunu ve trafik kazalarının önlemenin temelinde eğitim olduğunu vurguladı.

Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi Sorumlu Öğretmeni Esma İneci de çocukların yaptığı etkinlikle trafik kurallarına uyulması gerektiğine bir kez daha dikkat çektiklerini kaydederek, çocukların her zaman birer uyarıcı olduğunu söyledi.

Yürüyüşün başlangıcından bitimine kadar Lefke Polis Karakolu personeli çocukların trafik ve güvenlik emniyetini sağladı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı