Kıbrıs

Toz bulutu, yağmur ve fırtına geliyor
Duygu ALAN
Ülke bugün Güney Afrika üzerinden gelecek toz zerreciklerinin etkisi altında olacak.
KKTC’de yarından itibaren hava sıcaklığı hissedilir derecede düşecek. Ülke genelinde hava sıcaklığı yarından itibaren 5 derece birden düşerek 12-15 dolaylarında seyredecek.
Yarından itibaren ise ülkede sağanak yağmur etkili olacak.
Meteoroloji Dairesi’nin hava tahmin raporuna göre, yarından itibaren etkili olacak yağış ile birlikte fırtına da bekleniyor.En yüksek hava sıcaklığı 20 derece olacak
Meteoroloji Dairesi’nin raporuna göre, Lefkoşa’da bugün en düşük hava sıcaklığının 7, en yüksek hava sıcaklığının 20 derece olması bekleniyor. Girne’de bugün en düşük hava sıcaklığı 12, en yüksek hava sıcaklığı ise 18 derece olacak.
Gazimağusa’da bugün beklenen en düşük hava sıcaklığı 9, en yüksek hava sıcaklığı 19 derece. Güzelyurt’ta bugün en düşük hava sıcaklığı 6, en yüksek hava sıcaklığı 20 derece dolaylarında seyredecek.
Meteoroloji Dairesi’nin hava tahmin raporuna göre, Karpaz’da bugün en düşük hava sıcaklığının 12, en yüksek hava sıcaklığının ise 18 derece olması bekleniyor.

Yarın hava sıcaklıkları düşecek
Meteoroloji Dairesi’nin 18 Ocak 2016 tarihini kapsayan hava tahmin raporuna göre Lefkoşa’da bugün en düşük hava sıcaklığının 5, en yüksek hava sıcaklığının 14 derece olması bekleniyor. Girne’de bugün en düşük hava sıcaklığı 11, en yüksek hava sıcaklığı ise 14 derece olacak.
Gazimağusa’da bugün beklenen en düşük hava sıcaklığı 8, en yüksek hava sıcaklığı 14 derece. Güzelyurt’ta bugün en düşük hava sıcaklığı 5, en yüksek hava sıcaklığı 15 derece dolaylarında seyredecek.
Meteoroloji Dairesi’nin hava tahmin raporuna göre, Karpaz’da bugün en düşük hava sıcaklığının 9, en yüksek hava sıcaklığının ise 13 derece olması bekleniyor.

Denizde bugün fırtınamsı rüzgar var
Meteoroloji Dairesi’nin denize ilişkin hava tahmin raporuna göre, denizde bugün fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Meteoroloji Dairesi’nin raporuna göre, bugün Taurus; parçalı zamanla çok bulutlu ve yağmurlu geçecek. Rüzgar Kıble ve Gündoğusundan 4 ile 6 yer yer 7 kuvvetinde saatte 16 ile 27 yer yer 33 deniz mili hızla esecek. Dalga, kaba yer yer çok kaba dalgalı, tahmini dalga yüksekliği 1.5 ile 2.5 yer yer 3 metre, görüş mesafesi 10 km, yağış anında 5 km olacak.
Crusade; Parçalı zamanla çok bulutlu ve yağmurlu geçecek. Rüzgar Kıble ve Gündoğusundan 3 ile 5 yer yer 6 kuvvetinde saatte 10 ile 21 yer yer 27 deniz mili hızla esecek. Dalga, orta yer yer kaba dalgalı, tahmini dalga yüksekliği 1 ile 2 yer yer 2.5 metre, görüş mesafesi 10 km yağış anında 5 km olacak.
Delta; parçalı zamanla çok bulutlu ve yağmurlu geçecek. Rüzgar Kıble ve Günbatısından 4 ile 6 yer yer 7 kuvvetinde saatte 16 ile 27 yer yer 33 deniz mili hızla esecek. Dalga kaba yer yer çok kaba dalgalı, tahmini dalga yüksekliği 1.5 ile 2.5 yer yer 3 metre, görüş mesafesi 10 km yağış anında 5 km olacak.

Denizde yarın fırtına bekleniyor
Meteoroloji Dairesi’nin raporuna göre, bugün Taurus; parçalı çok bulutlu sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu geçecek. Rüzgar, Kıble ve Günbatısından 5 ile 7 yer yer 8 kuvvetinde saatte 21 ile 33 yer yer 40 deniz mili hızla esecek. Dalga, çok kaba dalgalı, tahmini dalga yüksekliği 2 ile 3, yet yer 4 metre olacak. Görüş mesafesi 7 km yağış anında 3 km olacak.
Crusade, parçalı çok bulutlu sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu geçecek. Rüzgar, Kıble ve Günbatısından 5 ile 7 yer yer 8 kuvvetinde saatte 21 ile 33 yer yer 40 deniz mili hızla esecek. Dalga, çok kaba dalgalı, tahmini dalga yüksekliği 2 ile 3, yet yer 4 metre olacak. Görüş mesafesi 7 km yağış anında 3 km olacak.
Delta, parçalı çok bulutlu sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu geçecek. Rüzgar, Kıble ve Günbatısından 5 ile 7 yer yer 8 kuvvetinde saatte 21 ile 33 yer yer 40 deniz mili hızla esecek. Dalga, çok kaba dalgalı, tahmini dalga yüksekliği 2 ile 3, yer yer 4 metre olacak. Görüş mesafesi 7 km yağış anında 3 km olacak.

Başa dön tuşu