Kıbrıs

Toplum sağlığı tehdit altında


Mustafa ŞENAL

Kaçak berber sorununa hala çözüm bulunmadı. Bazı kişiler berberlik diploması ve çalışma belgesi olmadan ev ve iş yerlerini gezerek saç kesimi ve saç sakal tıraşı yapıyor.
Havadis’e konuşan Berberler Birliği Başkanı Nihat Ramazanoğlu, yıllardır kaçak berber sorununun yaşandığına dikkat çekti ve “Artık yeter bu soruna çözüm bulsunlar” dedi.“Sağlığı da tehdit ediyor”
Kaçak olarak çalışan berberlerin sadece berberler için bir sorun değil aynı zamanda vatandaşlar için de önemli bir sorun olduğunu kaydeden Ramazanoğlu, bu kişilerin kaçak olarak çalışması nedeniyle de gerekli sağlık kontrollerinin yapılamadığını söyledi.
Ramazanoğlu, vatandaşların sağlığının bu şekilde tehlikeye atılmasının kabul edilemez bir durum olduğunu belirterek yetkililere bu sorunu çözmesi için çağrı yaptı.

“Genellikle sanayi bölgesinde çalışıyorlar”
Ramazanoğlu genellikle kaçak olarak iş yeri gezerek berberlik yapan kişilerin en uğrak yerinin sanayi bölgeleri olduğunu söyledi. Bu konuda kendisine birçok şikayet ulaştığını ifade eden Ramazanoğlu, gerekli denetimlerin yapılmasını istedi. 

“Torpil yapılıyor”
Ramazanoğlu ayrıca bazı kişilerin Berberler Birliği’ne üye olmamasına rağmen torpille berberlik belgesi ve iş yeri çalıştırma izni alabildiğini söyledi. Çalışma Dairesi’nin bu konudaki çalışmalarını ve denetimlerini sıklaştırmasını isteyen Ramazanoğlu, “Torpille iş yapılmamalı” dedi.Başa dön tuşu