Kıbrıs

Atakan: Çağdaş bir toplu ulaşım sistemi için çalışıyoruzBayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bakanlık ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kayseri Ulaştırma Şti. ile arasında yürütülecek çalışmalara yönelik mutabakat zaptı imzalandığını açıkladı.
KKTC Toplu Taşıma Sistemi Reform ve Kurumsallaşma Projesinin yürütülmesinde, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. işbirliği yapacak.Bu amaçla bugün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç mutabakat zaptı imzaladı.

Mutabakat zaptına göre Türkiye Belediyeler Birliği ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği arasında yapılacak işbirliği çerçevesinde Kayseri Ulaşım A.Ş., KKTC Toplu Taşıma Sistemine yönelik; “mevcut durum analizi, toplu taşıma sistemi etüdü, işletme planı önerisi, kıyaslama raporu, idari yapılanma önerisi, kurumsallaşma modeli, mevzuat düzenleme önerileri, elektronik ücret toplama sistemi ihale hazırlığı” konularında çalışmalar yaparak proje çıktılarını Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığına sunacak.

Mutabakat zaptı imza töreninde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu hazır bulundu.

Atakan: Çağdaş bir toplu ulaşım sistemi için çalışıyoruz

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bakanlık ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kayseri Ulaştırma Şti. ile arasında yürütülecek çalışmalara yönelik mutabakat zaptı imzalandığını açıkladı.

Atakan’ın açıklaması şöyle:

‘Ülkemize çağdaş bir toplu ulaşım sistemi kazandırma çalışmalarımıza en başından beridir uzmanlık ve bilgi birikimleri ile destek ve yardımlarını hiç esirgemeyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi kıymetli başkanı Sn. Memduh Büyükkılıç beyefendiyi ağırladık. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kayseri Ulaştırma Şti. ile bakanlığımız arasında yürütülecek çalışmalara yönelik mutabakat zaptına imza koyduk. Yapılacak çalışma sonucu ülke genelinde hayata geçirilecek bölgesel şirketleşme, ana rutların belirlenmesi, tarifelerin belirlenmesi ve daha bir çok konuda bilgi alışverişi ve uzman desteği sağlanacak. Ülkemize hayırlı olsun.’

Başa dön tuşu