Diğer SporlarSpor

Tenis’te ilk buluşma

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Başkanı Hasan Gazioğlu ve Asbaşkan Sercan Erozan ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye Tenis Federasyonu’na gerçekleştirdi

İŞBİRLİĞİ SÜRECEK

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Başkanı Hasan Gazioğlu, Tenisin Türkiye ‘deki hızlı yükselişinde, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük faydayı sağlaması için işbirliğinin ve yakın temasların artarak devam etmesi konusunda anlaştı

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Başkanı Hasan Gazioğlu ve Asbaşkan Sercan Erozan ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye Tenis Federasyonu’na gerçekleştirdi.
Heyet Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ile Kuzey Kıbrıs Tenisi için Türkiye ile birlikte yapılması gerekenleri masaya yatırdı.

Destek sözü

TTF Başkanı Cengiz Durmuş talep edilen her konuda sonsuz destek sözü verdi. Yetenekli gençlerimizin adını dünyaya duyurma noktasında bizlere köprü olacaklarını belirtti. Öncelikle Türkiye Tenis Federasyonu puanlı ulusal turnuvalarının ülkemizde artarak devam edeceği, bu turnuvalara Türkiye’den katılan sporcu sayısının artması için TTF olarak ek çalışma yapılacağı, bu turnuvalar sonunda her yaş grubundan 1. olan Kıbrıslı sporcuların doğrudan Türkiye milli takımı seçmelerine katılmaları için kontenjan açılmasına karar verildi.

Bununla birlikte ülkemizde görev yapan antrenör ve hakemlere gelişim seminerleri yapılması, sporcuların sportif ve mental gelişimi için kamplar düzenlenmesi, antrenörlük ve hakemlik kurslarının sistemli olarak açılması konusunda mutabakata varıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde iki ülkenin ünlü sanatçı ve tenisçilerinin ayrıca Türkiye Tenis Federasyon Başkanı Cengiz Durmuş’un da katılacağı bir sokak tenisi turnuvası düzenlenmesi için çalışma başlatıldı. Bu etkinlik tenisin tanıtımına katkı ve halkın her kesiminden insanin tenise dokunabilmesi sağlanacak. Etkinlik iki federasyonun ortak çalışması ile gerçekleşecek.

İşbirliği sürecek

Toplantı sonunda Türkiye Tenis Federasyonu Başkani Cengiz Durmuş ve Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Başkanı Hasan Gazioğlu tenisin Türkiye ‘deki hızlı yükselişinde, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük faydayı sağlaması için işbirliğinin ve yakın temasların artarak devam etmesi konusunda anlaştı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı