Kıbrıs

Teminatla serbest kaldılar


Nadire Bahadi

Gazimağusa’da Serbest Liman bölgesinde bulunan Mehmet Ergin ve Natali Akar’a ait depodan toplam bin 342 koli sigara çaldıkları ortaya çıkan Serdar Kunna, Ecevit Kunna ve Kaan Başbuğ dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Bina açma, sirkat ve kasti hasar davalarından yargıç karşısına çıkarılan 2 zanlı ileride yargılanıncaya dek teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Polis soruşturmasını tamamladı
Konu ile ilgili başlatılan soruşturmayı yürüten polis memuru Cemil Awwad, 6 Eylül- 30 Eylül ve 4 Ekim 2013 tarihleri arasında Serbest Liman sahası içerisinde Mehmet Ergin’e ait depodan 781, Natali Akar’a ait 9 numaralı ambardan ise 561 koli sigaranın sirkat edildiğini anımsattı. Yürütülen soruşturma ve çalışmalar sonucunda 30 Ekim tarihinde zanlı Serdar Kunna ve Ecevit Kunna’nın şüpheli olarak tespit edildiğini söyleyen Awwad, Kunna kardeşlerin poliste verdiği gönüllü ifadede sigaraları zanlı Kaan Başbuğ’un direktifleri doğrultusunda sirkat ettiklerini itiraf ettiklerini söyledi. Zanlılara telefon sinyalleri ile yürütülen teknik bir çalışma sayesinde ulaştıklarını ifade eden Awwad, suç tarihlerinde ve yerlerinde zanlıların birbirleri ile yoğun şekilde görüştüklerinin tespit edildiğini kaydetti. Zanlıların 1 Kasım tarihinde mahkemeye çıkarılarak haklarında 5’er gün tutukluluk emri temin edildiğine değinen Awwad, zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek Serdar Kunna, Ecevit Kunna ve Kaan Başbuğ’un teminata bağlanmasını talep etti.
Yurt dışına çıkışları yasaklandı
Mahkeme zanlıların ileride yargılanma sürecinde mahkemede hazır bulunmalarını temin etmek maksadı ile Serdar Kunna, Ecevit Kunna ve Kaan Başbuğ’un yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde emir verdi. Mahkeme zanlıların 10 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve KKTC vatandaşı 2 kefil 50’şer bin TL kefalet senedi imzalamasına karar verdi.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı