Teminatla serbest kaldılar…

18 Ekim 2013 Cuma | 10:07
Teminatla serbest kaldılar…
Kıbrıs Town Houses

Gamze BAYKUR

Pile’den aldıkları 13 gram Hint keneviri türü uyuşturucu maddeyi Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye ithal etmeye çalışırken yakalanan zanlı Salih Kılıç ile Abbas Elmas, almış oldukları tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar. “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla dün mahkemeye çıkarılan zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldılar.

13 gram uyuşturucuyu ithal ederken yakalanmışlardı…
Olayın tahkikat memuru polis çavuşu Müjdat Günay, 13 Ekim tarihinde Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapmaya çalışan zanlı Salih Kılıç’ın tasarrufunda 7 gram, zanlı Abbas Elmas’ın tasarrufunda ise 6 gram ağırlığında Hint keneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Günay, zanlı Kılıç ile Elmas’ın uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

Tutuksuz yargılanacaklar…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hasan Dağlı, zanlı Salih Kılıç ile Abbas Elmas’ın pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, 2 bin TL nakdi teminat ödemelerine ve 2’şer KKTC vatandaşının 30’ar bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.