Kıbrıs

Teminata bağlandılar


İhbar üzerine Lefkoşa’da bir eve düzenlenen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan Nijerya uyruklu 3 kişi hakkındaki soruşturma tamamlandı

Devrim DEMİR  

Başkent Lefkoşa’da Şehit Mehmet Münür Sokak’ta bulunan bir apartman dairesinde düzenlenen operasyon sonucu yakalanan Oghenemine Udjor, Taefeek Omobode  Quadri ve Ndubuısı Vıctor Ejimadu aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, zanlıların 3’er bin TL nakdi teminat yatırıp serbest bırakılmasına karar verdi.

 

Soruşturma tamamlandı

Polis Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman, zanlı Oghenemine Udjor’un kalmakta olduğu apartman dairesinde arama yaptıklarını anlattı.

Polis memuru Hasan Derman, evde yapılan aramada 1 adet öğütücü, 10 gram Hint keneviri ele geçirdiklerini söyledi.

Derman, Udjor’dan yapılan sorgulamada söz konusu uyuşturucu maddeyi aynı gün zanlı Taefeek Omobode  Quadri ve Ndubuısı Vıctor Ejimadu’dan 500 TL’ye aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

 

Satıcıların evinde de çıkmıştı

Soruşturmayı yürüten polis memuru Hasan Derman, zanlılar Taefeek Omobode  Quadri ve Ndubuısı Vıctor Ejimadu’nun kalmakta olduğu evde yapılan aramada ise 1 adet üzerinde uyuşturucu kalıntısı bulunan metal öğütücü ve 7 gram Hint keneviri ele geçirdiklerini kaydetti.

Soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Derman, zanlıların yargılanıncaya kadar teminata bağlanması talebinde bulundu.

 
Başa dön tuşu