Bilim ve Teknoloji

Telefon devi bombayı patlattı


Asus, bugün 3 yeni Zenfone modelini resmi olarak tanıttı. Bu telefonlardan Zenfone 2 Deluxe RAM miktarı ile, Zenfone 2 Laser kamerasıyla ve Zenfone Max, sunduğu dev pille dikkat çekiyor. Her üç telefon da, Android 5.0 ile geliyor.
ZENFONE 2 DELUXE

Telefon, arka kısmındaki poligonal tasarımlı kaplamasıyla ilk bakışta dikkat çekmeyi başarıyor. Çift SIM kart desteği sunan Zenfone 2 Deluxe, 5.5 inç'lik Full HD ekrana sahip. Bu ekran, Gorilla Glass 3 ile koruma altına alınmış durumda. Gücünü Inte'in Atom işlemcisinden alan Zenfone 2 Deluxe, 4 GB RAM ile birlikte geliyor.64 ve 128 GB'lık dahili depolama seçenekleri sunan telefon, aynı zamanda bir de microSD bellek kartı yuvasına sahip. Ön kamera 13 megapiksel çözünürlük sunarken, arka kameranın çözünürlüğü 5 megapiksel. Telefonun sahip olduğu batarya ise, 3.000 mAh kapasite sunuyor.
ZENFONE 2 LASER

5 inç'lik 720p ekran ile gelen ve bu ekranı Gorilla Glass 4 ile koruyan Zenfone 2 Laser, Snapdragon 410 işlemciye sahip. Bu işlemci, 2 GB RAM ile destekleniyor. 8 ve 16 GB'lık iki farklı depolama alanı seçeneği ile satışa sunulacak olan telefond, bellek kartı yuvası da unutulmamış.

Asus, Zenfone 2 Laser'de 2.400 mAh'lık bir batarya kullanmış. Telefonun kamerası 13 megapiksel çözünürlük sunuyor ve bu çözünürlük, Super Resolution modunda 52 megapiksele kadar yükseliyor. Telefona Laser isminin verilmesinin nedeni ise, sahip olduğu lazer otofokus sistemi.
Zenfone 2 Laser'ın ön kamerası ise, 5 megapiksel çözünürlüğe sahip.
ZENFONE MAX

Asus'un tanıttığı üçüncü Zenfone, Zenfone 2 ailesine ait değil. Zenfone Max adını taşıyan model, 5.000 mAh kapasiteli devasa pili ile ön plana çıkıyor. Telefon, diğer cihazları bağladığınızda, onları şarj edebilme yeteneğine de sahip; yani bir nevi taşınabilir batarya görevini de üstleniyor.
Gorilla Glass 4 ile korunan 5.5 inç'lik 720p ekrana sahip olan Zenfone Max, 1.2 Ghz hızında çalışan Snapdragon 410 işlemci ile geliyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı, telefonun dikkat çeken diğer teknik özellikleri arasında.
microSD kart desteği de sunan Zenfone Max'ın ana kamerası, 13 megapiksel çözünürlük sunuyor. Ön kameranın sunduğu çözünürlük ise, 5 megapiksel.Başa dön tuşu