Diğer SporlarSpor

“Tekerlekler Cirilensin”Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, 14’üncü sezon için hazırlıklarını tamamladı

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD), yeni sezonun faaliyet programını oluşturdu.
14’üncü sezonda 11 farklı organizasyona imza atacak olan derneğin bu yılki sloganı klasiklere özel olan ‘Siyah Plakalılar’…

2019 faaliyet programı, 24 Mart Pazar günü “Tekerlekler Cirilensin” etkinliğiyle başlıyor. Pekur Ltd. sponsorluğunda düzenlenecek gezi, Mağusa’da olacak.
KTKOD Yönetim Kurulu, yeni sezon faaliyet programını dün Lefkoşa Eziç Restoran’da düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı.
Toplantıya, faaliyetlere sponsor olan firmaların yöneticileri ve temsilcileri de katıldı.

Aliusta: Hedefimiz 2018 rekorlarımızı kırmak

KTKOD Başkanı Burçin Aliusta, 2006 yılında başlayan ve kesintisiz devam eden “Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası”nın 14’üncü sezonunun mart ayındaki gezi faaliyetiyle başlayacağını söyledi.
Aliusta, kullanımı sadece klasik araçlara özgü olan ‘siyah plaka’ ayrıcalığını bu yıl slogan olarak kullandıklarına dikkat çekti.

Hedeflerinin 2018 yılında elde edilen başarıların ve kırılan rekorların üstüne çıkmak olduğuna vurgu yapan Aliusta, şampiyonaya puan verecek 11 etkinliğin birbirinden farklı ve renkli geçeceğinin garantisini verdi.
Aliusta, her bir faaliyet için ayrı ayrı programlar ve organizasyonlar hazırladıklarını belirterek hepsini özel kıldıklarını, hedeflerinin de toplam ‘bin’ klasik araç katılımıyla tüm sezon faaliyetlerini tamamlamak olduğunu söyledi.

Aliusta, KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Royalton Group’la 2018 yılında başlayan işbirliğinin bu sezon da devam edeceğini ifade ederek 2019 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası adı altında yapılacak faaliyetlerin ardından sezonun tamamlanacağını belirtti.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı