Tek bir kişi bile devlete alınmayacak

9 Ekim 2013 Çarşamba | 15:05
Tek bir kişi bile devlete alınmayacak
Kıbrıs Town Houses

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP/UG) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, devlete istihdam konusunda söz vermediğini belirterek “Gelecek yıla kadar tek bir kişi bile devlete istihdam edilmeyecek. Yeni bütçeyle birlikte çok kısıtlı bir istihdam olanağı belki doğacak” dedi.

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP/UG) Gayretköy Örgüt Başkanlığına Ali Kocaman, Serhatköy Örgüt Başkanlığına ise Osman Hançerlioğlu seçildi.

DP/UG’den verilen bilgiye göre Gayretköy ile Serhatköy’de gerçekleştirilen kongrelere DP/UG Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş ve Parti Genel Sekreteri Bengü Şonya da katıldı.

Serdar Denktaş, Gayretköy Spor Kulübü’ndeki kongrede yaptığı konuşmada, hükümet ortağı olarak enkaz edebiyatı yapmayacaklarını, hiçbir mazaretin ardına saklanmayacaklarını söyledi.

Var olan sorunların aşılabilmesi için bir kaç ayın zorlu geçeceğini belirten Serdar Denktaş, hükümet programlarının gelecek yıl hayata geçirilmesiyle halkın refaha kavuşacağını söyledi.

“KİRA ÖDER GİBİ KOÇAN SAHİBİ YAPACAĞIZ”

Kırsal kesim arazisi alan ancak ekonomik nedenlerden dolayı dağıtılan arazilere temel dahi atamayan gençleri konut sahibi yapacaklarını kaydeden Denktaş, “Konutları biz yapacak, gençlerimizi de kira öder gibi koçan sahibi yapacağız” dedi. Denktaş konunun finansal kısmı için çalışma sürdürdüklerini vurguladı.

“GELECEK YILA KADAR TEK BİR KİŞİ BİLE DEVLETE İSTİHDAM EDİLMEYECEK”

Devlete istihdam konusunda söz vermediğini belirten Denktaş, “Gelecek yıla kadar tek bir kişi bile devlete istihdam edilmeyecek. Yeni bütçeyle birlikte çok kısıtlı bir istihdam olanağı belki doğacak” dedi.

Denktaş, işletme kurmayı düşünen gençlere teşvik ve destek programlarının süreceğini söyledi.

Bireysel olarak kendisine ulaşamayanlardan şikâyetler işittiğini kaydeden Serdar Denktaş, mevcut sorunlar ve yeni plan programlar üzerinde büyük bir uğraşla çalıştığını belirterek, kendisine ulaşamayanların darılmamasını beklediğini söyledi.

TOKEL

DP Ulusal Güçler Güzelyurt İlçe Başkanı Türkay Tokel, merkezden uzak kırsal olarak tanımlanan bölgelerin sorun ve sıkıntılarını çok iyi bildiklerini belirterek “İşsiz gençlerimizin sayısı gün geçtikçe artıyor, üreticimiz, hayvancımız kan ağlıyor, küçük esnaf imkânsızlıktan yok oluyor, ülke genelinde ve merkezden uzak kesimlerde sorunlar her geçen gün büyüyor, tüm bu sorun ve sıkıntıların farkındayız ve acil önlem alınması için elimizden gelen çabanın üzerinde hareket edeceğimizin sözünü veriyoruz” dedi.

Facebook Comments