TED Kuzey Kıbrıs Koleji ilk mezunlarını verdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Ekim 1, 2023
Magazin

TED Kuzey Kıbrıs Koleji ilk mezunlarını verdi

TED-Kuzey-Kıbrıs-Koleji

Ülkenin saygın eğitim kurumlarından TED Kuzey Kıbrıs Koleji  önceki akşam gerçekleşen görkemli mezuniyet töreniyle liseden ilk mezunlarını verdi.

Törene 45 yıl önce Ankara TED Koleji’nden mezun olan Kıbrıs İşlerinden Sorumlu TC Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş , Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivan, okul yöneticileri, aileler ve öğrenciler katıldı.

TC Bşb.Yrd.Türkeş, törende yaptığı konuşmada 45 yıl önceki okul yıllarını anımsadığını, mezuniyet sonrasında topluma iyi ve güzel şeyler yapmak için gayret gösterdiğini anlattı. Kendisinin de Kıbrıslı Türk bir ailenin çocuğu olduğunu anımsatan Türkeş, mezuniyet törenine seve seve geldiğini, KKTC’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu aktardı. Başbakan Yardımcısı Türkeş, mezun olduktan sonraki 45 yılın nasıl geçtiğine inanamadığının altını çizerek, TED Kolejinin insanlara verdiği bir önemli değerin de “arkadaşlık” olduğunu dile getirdi. Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Türkeş, dereceye giren öğrencilere plaket takdim etti.


Okul müdürü ve genel koordinatör Sevinç Boztuna’nın konuşması ile başlayan törende TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve üst düzey devlet erkanının  konuşmalarının ardından okul birincisi ve öğrencilerin konuşmaları gerçekleşti. Okul birincisi Hasan Saygınel, tüm öğrenciler adına kütüğe ismini çaktı. Başarılı olan öğrencilere plaket ve sertifika takdiminden sonra, diploma sunumuna geçildi. Mezuniyet andının okunmasının ardından kepler havaya atıldı.  Havai fişek gösterisi ile devam eden törenin sonunda tüm davetliler verilen kokteyle katılarak yerel sanatçılardan Fikri Karayel ile keyifli dakikalar geçirdi. Lha

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar