Köşe Yazarları

Tecrübe farkı…


Düzkaya ile Dumlupınar, adamızın en güzel zeminlerinden birinde dostça karşı karşıya geldikleri karşılaşmada Düzkaya takımı iki kez öne geçmeyi başarmasına rağmen sahadan mağlup ayrıldı.

Karşılaşma öncesinde her iki takımda da ciddi eksiklikler olması, her iki teknik heyetinde en büyük sıkıntısı olarak göze çarpıyordu. Fakat Düzkaya takımında özellikle kaptan Serdar'ın olmayışı takımın oyun düzenini ve pas trafiğini etkilemiş oldu. Sahada liderin olmayışı Düzkaya takımının mağlubiyetteki en büyük faktörü oldu.
Karşılaşma genelinde Dumlupınar takımı daha istekli, daha arzulu ve daha organize rakibinin üzerine gitti. Düzkaya ise uzun toplarla pozisyona girmeye çalıştı. Bu karşılaşmada Dumlupınar takımında birçok tecrübeli oyuncunun olması futbol adına göze hoş gelecek bir pas trafiği ve organizasyonların ortaya çıkmasına neden oldu. Hemen hemen tüm yan toplarda özellikle Erdoğ ve Turgut Kaan Çoban rakibin zor anlar yaşamasını sağladılar.
Düzkaya takımında Serdar'ın yerine Hüseyin Ermiş’in sahada yer alması Serdar'ın yerini doldurmaya yetti mi derseniz, defansif olarak aratmamış olsa da Hüseyin'in ofansif olarak takıma destek verememesi ileride çoğalmalarına engel oldu. Defansif olarak Düzkaya takımı biraz ağır oluşundan kaynaklanan hatalarda Türkay bu zaafı kayarak kapatmaya çalıştı. Ancak bazen zamanlama hatası kart getirmesini kaçınılmaz kıldı. İşte bu tür bir pozisyonlarda Türkay yatarak rakibine müdahalesi sonucu ikinci sarı ve ardından da kırmızı kart gördü. Aslında Türkay şu soruyu sormalı kendisine. Orta sahada fazla ciddiyeti olmayan bir pozisyonda neden kayıyorsun ve ayakta durmayı tercih etmiyorsun? İşte bir hata ve takım 10 kişi kalıyor.
Yazımın başında tecrübe dememin sebepleri işte bunlardır. Dumlupınar takımı hak ettiği bir üç puan alırken buradan Adem Ertem'i vermiş olduğu mücadele azminden ve tecrübesini sahaya olumlu yansıtmasından dolayı tebrik ederim.
Karşılaşmanın hakemleri iki kez Dumlupınar takımının golünü ofsayt gerekçesiyle iptal etti. Bu pozisyonlarda konumum itibari ile yorum yapmam doğru olmazken kanımca iyi bir karşılaşma yönettiler.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı