Kıbrıs

“Tecavüz” zanlısı cezaevinde!


Devrim DEMİR

Evine götürmek için aracına aldığı K.Z. isimli genç kadını Girne-Lefkoşa anayolunda bir otoparka götürerek önce döven ardında da tecavüz eden Nadir Çakmak aleyhine başlatılan soruşturma dün tamamlandı.
3 günlük tutukluluk süresi dolan zanlı Çakmak, teminat talebiyle dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 
Yargıç Gökhan Asafoğulları, işlenen suçun ciddiyetine dikkati çekerek Nadir Çakmak’ın davaları görüşülünceye kadar 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Polis: Tecavüz bulgusuna rastlandı
Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Süleyman Çelik, mahkemede verdiği ifadede zanlı Nadir Çakmak’ın “Tecavüz”, “Ciddi darp” ve “Soygun”  suçlaması ile gözaltına alındığını anlattı.
Polis memuru Süleyman Çelik olayın 7 Ocak tarihinde Girne-Lefkoşa anayolu üzerinde bulunan bir otoparkta meydana geldiğini anımsattı.
Polis, zanlı Nadir Çakmak’ın aracında yolcu olarak bulunan Kazakistan uyruklu K.Z isimli kadını ciddi şekilde dövdükten sonra, tecavüz ettiğini ifade etti.
Çelik meydana gelen olayın ardından zanlı Nadir Çakmak’ın,  K.Z.’nin polise haber vermemesi için çantasındaki cep telefonunu da zorla alıp olay yerinden kaçtığını kaydetti.  
Polis memuru Süleyman Çelik, K.Z’nin olaydan sonra yardım isteyerek polise gelip şikâyetçi olduğunu anlattı.
Çelik,  K.Z.’nin daha sonra doktor kontrolüne götürüldüğünü ifade ederek, doktor raporunda tecavüz bulgusuna rastlandığını söyledi.
Polis, soruşturmanın sona erdiğini belirterek Nadir Çakmak’ın mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı