TDP: Özelleştirmelerden halka hayır yok - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
Kıbrıs

TDP: Özelleştirmelerden halka hayır yok

TDP:  Özelleştirmelerden halka hayır yok

Kutalmış, yazılı açıklamasında, Ercan Havaalanı’nın devredilmesinin ardından, “verilen hizmetlerde hiçbir iyileştirme yapılmadan birçok kaleme zam yapıldığını”, böylece halkın ve Ercan’la direkt bağlantısı olan birçok sektörün ekonomik olarak sıkıntıya sokulduğunu savunarak, Ercan Havaalanına geleceği söylenen daha iyi ve ucuz hizmet anlayışı yerine, daha pahalı sonuçların çıktığını ileri sürdü.
Özel havayolu şirketlerinin de, isteklerinin hükümet tarafından kabul edilmemesi halinde 22 Nisan’da uçuşları durduracaklarını açıkladıklarını anımsatan Kutalmış, hava ulaşımında gerek emniyet, gerekse ucuzluk ve kalitede bir denge unsuru olan Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın batırılmasının ardından, halkın daha pahalı uçmak zorunda bırakıldığını öne sürdü.

Hava ulaşımında yaşanmakta olan gelişmelerden ders alınması gerektiğini kaydeden Kutalmış, benzer durumlarla karşılaşmamak ve halkın ekonomik anlamda daha da zorluk çekmesini önlemek için tedbirler alınması gerektiğini dile getridi.


Kutalmış, “başta Kıb-Tek olmak üzere özelleştirme adı altında peşkeş çekilmesi çalışması yapılan tüm kurumlara sahip çıkılması gerekir” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar