TDP Güzelyurt ilçe başkanı Siham oldu

9 Ekim 2013 Çarşamba | 13:43
TDP Güzelyurt ilçe başkanı Siham oldu
Kıbrıs Town Houses

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP), 4. Olağan Güzelyurt İlçe Kongresi yapıldı.

Kongrede, TDP Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na oybirliğiyle Yılmaz Siham seçilirken, İlçe Yönetim Kurulu; Çayan Volkan, İbrahim Kargılı, Özkan Tıknaz, Mehmet Taşdemir, Olgun Cankara, Cemal Darbaz, Cavit Sekmen, Adnan İşbilir, Burak Denizci ve Kamil Gilanlıoğluları’ndan oluştu.

ÇAKICI: “HÜKÜMET UMUT VERMİYOR”

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, kongrede konuşan TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, UBP’nin politikalarını onaylamayan halkın, 28 Temmuz seçimlerinde CTP/BG ile DP/UG’yi göreve getirdiğini, ancak yeni hükümetin de, gerek kararları, gerekse söylemleriyle başlangıç olarak umut vermediğini söyledi.

Çakıcı, seçimler öncesinde ekonomik programı revize edeceğini söyleyen ve halktan bu doğrultuda onay alan CTP/BG’nin, seçimlerin ardından verdiği sözü unutarak, programın devamı yönünde tutum izlediğini savundu.

Çakıcı, “Sayın Başbakan Ankara’ya yazılan mektubun içeriğini niye ısrarla saklamaktadır? Yoksa halktan bir şey mi gizliyorlar?” diye sordu.

TDP’nin  seçimlerden gerekli dersleri çıkararak yoluna devam edeceğini kaydeden Çakıcı,  seçimlerde istedikleri başarıları yakalayamamalarının “en önemli” etkenlerinden birini “birlik olunmaması” göstererek, birliktelik çağrısı yaptı.

Başkanlığı döneminde  partinin gerilemediğini, ancak son seçimlerde beklenen ve istenilen başarının da yakalanamadığını belirten Çakıcı, “Parti içinde birbirimizle didişmekten, sıra kavgası yapmaktan, halka politikalarımızı yeterince anlatamadık” dedi.

Başkan olsun veya olmasın  TDP’nin  neferi olduğunu söyleyen Çakıcı,  “Ben, bana yapılanları yapmak niyetinde değilim. Her türlü yardıma hazırım. Çünkü, başarı, ancak hep birlikte hareket edersek gelir” dedi.

ÖZYİĞİT: ”HÜKÜMET SALLANIYOR”

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, kuruluş aşamasının sancılı olduğunu iddia ettiği  CTP/BG-DP/UG hükümetinin daha bir ayı doldurmadan sallanmaya başladığına öne sürerek, “Hükümet bu haliyle uzun süre gidemez” iddiasında bulundu.

Türkiye ile imzalanan ekonomik program, İlahiyat Koleji gibi konularda CTP/BG’nin “muhalefette iken başka, iktidara geldikten sonra  başka söylemlerde bulunduğunu” kaydeden Özyiğit, “halkın CTP-BG’ye UBP’nin bıraktığı yerden devam etsin diye oy vermediğini” söyledi.

Özyiğit,  TDP’nin Kasım ayında yapılacak olan büyük kurultaya kadar tüm ilçelerdeki kongreleri tamamlayacaklarını kaydetti.

Özyiğit, başarı için birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, daha çok örgütlenmeleri, hedefe giden yolda sıkı çalışmaları gerektiğini belirtti.

SİHAM

TDP Güzelyurt İlçe Başkanlığı görevine getirilen Yılmaz Siham da,  Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıyla birlikte, özelde partiyi, genelde ise toplumu ileri götürmek adına çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.