Kıbrıs

TC Vatandaşlarının dikkatine!


Elçilikten yapılan yazılı açıklamada, oy kullanacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olup olmadıklarını, https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp internet adresinden kontrol edebileceği belirtildi.

Kayıtları olmayan veya kayıtları hatalı olanlar, T.C. Kimlik Numarası taşıyan resmî bir kimlik belgesiyle birlikte 10 Eylül saat 17.00’ye kadar Büyükelçiliğin Konsolosluk Şubesi’ne şahsen başvurması gerekiyor.

Büyükelçilik Konsolosluk Şubesi, Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’ne kayıt işlemleri için Pazartesi-Cuma 08.30-17.00 saatlerinde, Cumartesi-Pazar ise 09.00-17.00 saatlerinde 10 Eylül saat 17.00’ye kadar hizmet verecek.

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü kaydı KKTC’de olan Türkiye Cumhuriyet vatandaşları, 8-25 Ekim tarihleri arasında, hafta sonu dâhil, saat 10.00-19.00 saatlerinde herhangi bir randevu almaksızın Büyükelçilikte oy kullanabilecek.

Oy kullanmaya geleceklerin yanlarında T.C. Kimlik Numarası taşıyan Nüfus Cüzdanı veya Pasaport bulundurmaları gerekiyor.

T.C. Kimlik Numarası’nın Nüfus Cüzdanı veya Pasaport’ta yer almaması halinde, Konsolosluk Şubesi tarafından, kimlik belgesiyle ibraz edilmek üzere, Nüfus Kayıt Örneği verilebilecek.

Yurt dışında oy kullanma konularında daha ayrıntılı bilgiye https://secmen.ysk.gov.tr internet adresinden ulaşılabilir.


Başa dön tuşu