TC Ulaştırma Bakanlığı ‘Mavi Balina’ oyunu hakkında uyardı

20 Eylül 2017 Çarşamba | 14:26
mavi-balina

Türkiye Ulaştırma Bakanı Arslan, birçok kişinin ölümüne neden olduğu belirtilen Mavi Balina oyunu için servis sağlayıcılarını uyardıklarını söyledi.  

Arslan, velilere de “Oyunla ilgili duyduklarınızı bize bildirin” diye seslendi.

Türkiye’de azı kullanıcıları intihara sürüklediği öne sürülen Mavi Balina oyunu için internet sağlayıcıları uyarıldı.

Ankara’da Türk Telekom ile Türkiye Haber-İş Sendikası toplu iş sözleşmesi imza töreni sonrası gazetecilere açıklama yapan Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan şunları söyledi:

“Kişiler birbirleriyle oynadığı için direkt olarak yasaklayamıyorsunuz. İnternet servis sağlayıcıları bu oyunları oynatmaması adına zaten düzenlemelerimiz var. Onları tekrar uyardık. Sahada nasıl engellenebilir konusunda BTK ve emniyet birlikte çalışıyorlar. Veliler de duyarsa bu konuda gerekli bildirimleri yaparlarsa topyekün müdahaleyle engelleriz.”

“Türk Telekom’da sahiplik değişebilir”

Arslan ana hissedarı Oger’in borçlarını geri ödemekte zorlandığı Türk Telekom’da hissedarlık yapısının değişebileceğini; sözleşme kapsamında Hazine’nin gereğini yapacağını, önemli olanın şirketin işleyişinin sürmesi olduğunu söyledi.

Arslan, “Türk Telekom’da sahiplik el değiştirebilir, sözleşme kapsamında Hazine veya Hazine temsilcisi olan bizler gereğini yaparız. Zaten bununla ilgili işlemler yürüyor, yürümeye de devam edecek” dedi.