Köşe Yazarları

TBF, YDÜ’ye ne demek istediAylardır beklenen olay dün gerçekleşti ve TBF, Yakın Doğu Üniversitesiş’ne 14. Takım diye kuraya soktu ve işi de Hukuk Kurulu ile yönetim kurulunun 31 Ağustos Pazartesi alacağı karara bıraktı.
Bu kararı gelin inceleyelim. TBF kararında şöyle diyor:
Geçtiğimiz sezon TKB2L'de ikinci sırada yer alarak bir üst lige terfi etme hakkı kazanan takım açısından, FIBA ve dolayısıyla TBF mevzuatı açısından bir takım sorunlar söz konusu olup, kura öncesi verilen süre içerisinde 26.08.2015 tarihinde son olarak Yakın Doğu Üniversitesi kulübü bir kısım belgelerini ibraz ederek, katılma hakkı kendisinde olduğunu belirtmiştir. Konunun FIBA ve TBF mevzuatı çerçevesinde Hukuk Kurulumuz tarafından değerlendirmesine müteakip, 31.08.2015 tarihinde yapılacak TBF Yönetim Kurulu'nda karara bağlanmasını teminin bugün çekilecek kurada bir takım isimsiz olarak katılacaktır denildi
Kendinizi Yakın Doğu Üniversitesi kulübünün yöneticilerinin yerine koyun. Orada düştükleri durumu düşünün ve benim ağrıma giden bu olay onların da ağrına gitmiştir.
Olayın hemen ardından İstanbul’da bulunan Hakan Atamtürk ile telefonda konuştum. Sesi ağlamaklı ve kırgın bir durumda idi. Atamtürk diyor ki, “Tüm resmi evrakları saat 13.50’de TBF’ye sunduk. TBF Yönetim Kurulu Pazartesi günü toplanacak. 14.takım olarak bizi yazdılar. Burada bulunan üç yönetim kurulu üyesi ile konuştuk resmi evrakları verdik. Pazartesi gününü bekleyeceğiz. Kararın olumlu çıkmasını bekliyoruz. TBF ne istediyse her şeyi yerine getirdik.”dedi.
Siz ne anlarsınız bu işten bilemem ama Pazartesi’ye kadar çok karnımız ağrıyacağı kesin. Eğer Pazartesi aleyhimize karar verilirse KKTC’de, Türkiye’ye güven sarsılacak. Bu ambargo’nun dik alası olacak.Türkiye Basketbol Federasyonu lehimize karar verirse inşallah bu da bizim için bayram olacak.
Bekleyip göreceğiz.
TBF ya bize “Ambargo” uygulayacak ya da doğru kararı verecek. İnşallah lehimize karar çıkar.Başa dön tuşu