Kıbrıs

Tarım Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’ndan, ortak toplantı


 

Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanlığı’nda Bakanlar Erkut Şahali ve  Salih İzbul’un katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda iki bakanlığın ilgili birimlerinden temsilciler  de yer aldı.

Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre,  toplantının gündemini, gıda güvenliği konusunda iki bakanlığın yürüttüğü işbirliği ve çalışmaların nasıl ileriye götürülebileceği, yasal boşlukların saptanarak çalışma başlatılması gibi konular oluşturdu.

ŞAHALİ

Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Erkut Şahali, toplantının başında yaptığı konuşmada temel kaygılarından biri ve sorumluluk alanı gıda güvenliği olan iki bakanlığın bir araya gelmesinin bir ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Bakan Şahali, hem kamuoyunun güvenini artırmak, hem de yönetme sorumluluklarının bir gereği olarak gıda güvenliği konusunda denetim yoğunluğunu her geçen gün artırma çabası içerisinde olduklarını belirterek, bugün gerçekleştirilen toplantının da konuya gösterdikleri önemin bir ifadesi olduğunu vurguladı.

İZBUL

Sağlık Bakanı Salih İzbul da konuşmasında,  gıda konusuna son derece önem verdiklerini ifade etti.

İzbul, kamuoyunda kanser hastalığı ile gıda konusunun ilişkilendirilen konular olduğunu vurgulayarak, ilgili iki bakanlığın bir yol haritası çizmek için bir araya geldiğini belirtti.

Gıda güvenliğinin halk sağlığı için önemine değinen İzbul, konuya ciddi olarak eğilerek, varsa yasal boşlukların giderilmesi yoluna gidileceğini söyledi.Başa dön tuşu