Türkiye

Tarihi belgeyi açıkladı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Demokrat Parti döneminde Afyon'un 8 milletvekilinin 8'i de Demokrat Partiydi. Sonrasında 9'da 9 oldu. Biz kutlu yolculuğumuza istiklal mücadelemizin başarıya ulaşma yolculuğuna Afyon'dan çıktık.-Afyon demokrasi mücadalesinde milli iradenin güçlenmesinde büyük Türkiye'nin istiklal mücadalesinde örnek olmaya, sancağı taşımaya devam ediyor.. Rabbim sizlerden razı olsun. Kardeşliğimizi, birlikteliğimizi daim eylesin.

-1 Katrilyonluk yatırımı bugün Afyon'a kazandırıyoruz. Belediyemizin yatırımlarını, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'mızın hizmetlerini bugün sizlere sunuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

-1950'den beri Türkiye'de ülkemizi kim yönetecek bunun tartışması yapıldı. CHP sadece biz yönetiriz diyor. İktidarda olsak da biz yönetiriz muhalefette olsak bile biz yönetiriz. Medya diyorki biz yönetiriz. Manşetlerimizle biz yönetiriz. İşadamları diyorki para, many bizde biz yönetiriz diyor. O paralal çeteler diyorki Türkiye'yi biz yönetiriz. Kardeşlerim Gazi Mustafa Kemal ve ilk  meclis ne diyordu. Türkiye'yi millet yönetir. Menderes çıktı. 1950'de çıktı hayır dedi. Türkiye'yi egemen güçler değil millet yönetecek. Yeter söz milletin dedi.

-Bu ülke için karar verecek olan millettir. Mühür sahibi millettir. Bu ülkeyi siz yöneteceksiniz. Bu ülkenin rotasını siz çizeceksiniz. Manşetler değil, işadamları değil, paralel örgüt değil, mafyalar değil. Siz yöneteceksiniz bu ülkeyi siz. Milletin iradesini çalmaya çalışanlara asla göz yummayız.

MENDERES'E OYNANAN OYUN BİZE OYNANIYOR

-Bundan 54 yıl önce Menderes'e ne yaptılarsa hangi tuzakları kurdularsa şuan da bize de aynısını yapıyorlar. Manşetlere bakın, bugün atılan manşetlerle 54 yıl önceki manşetlerin aynı olduğunu göreceksiniz. Sokak olaylarının, CHP'nin, çetelerin tavrına bakın 54 yıl önce nasılsa bugün de aynı. Menderes'e örtülü ödenekten dava açtılar. Bize de aynısını yapmaya kaltılar. Ama benim milletim bunları yutmuyor artık. Ancak Menderes'e yapılan oyun tutmayınca ipe götürdüler. Onu asan zalimler hiçbir zaman kalıcı olmaz. Millet mazlumları hatırlıyor.

SERT KAYAYA ÇARPTILAR

-Bizi devirmeye kalkanlar bu kez sert kayaya çarptılar, millete tosladılar. Bu millet çok güçlü şekilde iradesine sahip çıktı.

YSK'YA SARIYER TEPKİSİ

-Başbakan Erdoğan, YSK'nın 'CHP Sarıyer'de seçimlere girebilir' kararına da tepki gösterdi. Erdoğan, şunları söyledi: Biryerlerden kontrolle bunları değiştiremezsiniz. YSK bir karar verdi. Sarıyer seçimleri ile alakalı. YSK'ya sesleniyorum, geçen seçimde Uşak'ta farklı partiye 3-5 dakika geç geldi diye seçime sokmadın. Adil olun adil. Bu seçimlere kimsenin gölge düşürmeye hakkı yok.

"SİZE ÇOK İLGİNÇ BİR BELGE AÇIKLAYACAĞIM"
Size çok ilginç bir belge açıklayacağım. Tarih 2013 Mayıs ayı… Türkiye'de tarihi nitelikte gelişmeler yaşanıyor. İstanbul'da 46 milyar dolarlık 3. Havalimanı ihalesi yaptık. Tamamen ihaleye giren beş ortaklı konsorsiyum bunu yapıyor. Bunu durdurmak istediler, hala gayret içindeler. Ama başaramayacaklar. Ankara'da Japonya Başbakanı ile görüşme yapıyorum o ay içinde, nükleer enerji santrali yapacağız. Maliyeti 22 milyar dolar. Yapacaklar, işletecekler ondan sonra bize devredecekler. Bu da birilerini rahatsız etti.

"MHP'NİN GENEL BAŞKANI SEN ZATEN UÇMA ÖZÜRLÜSÜN"

MHP'nin başındaki zat ne diyor? Bu Başbakan hiç yere inmiyor ki, hep havada geziyor diyor. Ama onu da kulaklarından tutup getireceğim diyor. MHP'nin genel başkanı olan zat, sen zaten uçma özürlüsün. 3.5 yıl bu ülkede başbakan yardımcılığı yaptın, nereye gittin onu söyle. Biz öyle bir ecdadın torunlarıyız ki at üstünde kıtalar arası dolaşıyorlardı. Onların çürükleriniz biz topladık. Van, Bingöl, Simav depremini yaşadık. Şu an oralar deprem öncesinden daha güçlü hale geldi. Bir yılda deprem bölgelerini bu hale getirdik. İşte o Mayıs ayında Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün temelini attık.

BAŞBAKAN'IN İLK KEZ AÇIKLADIĞI BELGE

Erdoğan, "Tarihi bir belge açıklayacağım sizlere. 1940’larda buraya Afyon’a bir mahkum getirdiler. Soğuktan dondurarak öldürmek istediler. İşi kitap yazmak. Said’i Nursi’ye buradan büyük eziyetler yaptılar. 1. Dünya Savaşı’nda savaşırken Rusya’ya esir düşmüş. Vatanına döndü. Kendi ülkesini kendi toprağını hapiste yapmayı tercih etti. 1940’larda Saidi Nursi’nin kitaplarını yasaklayan onu hapis eden partidir. Bu belge senin belgelerine benzemez. 15 Temmuz 1949 tarihli Bakanlar Kurulu kararı. İsmet İnönü’nün imzasıyla. Bu paralel örgüt şu anda kol kola yürüyorlar. Onun kemikleri sızlıyordur.

GECE ABLALAR ZORLA KALDIRIP BEDDUA YAPTIRIYORLAR

O işadamlarıyla medya patronlarıyla yaptıklarıyla kendi ülkelerine ihanet ediyorlar. CHP, MHP paralel yapının oyuncağı haline geliyor. Ses kayıtlarıyla CHP, MHP’ye istediklerini yaptırıyor. Dün 8 tane kızımız geldi. Üniversite öğrencileri paralel yapının evlerinde kalıyorlar. Bizi baskı altına alıyorlar. Gece ablalar kaldırıp bize zorla beddualar yaptırıyorlar. Bize sizinle ailenizle ilgili yalan haberler aktarıyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Dinlenen binlerce kişinin içinde siyasetçiler, din adamları bürokratlar var. CHP, MHP bu tehditlere teslim oluyor. Bu paralel örgüte ve onun oyuncaklarına tekrar söylüyorum. Bu ülke topla tüfekle tankla teslim alınamadı. Bu ülkeyi ses kayıtlarıyla teslim alamazsınız" ifadelerini kullandı.Başa dön tuşu