Magazin

Tarih yıllanmış şarap gibi akıyor


Lefkoşa’da Kumarcılar Hanı’nda açılan Cyprus Wine House yerli ve yabancı şarapları geçmiş tarihin izleriyle buluşturuyor

 

Şarabınızı içerken sadece şarap değil Lefkoşa’nın tarihini de yudumlayacağınız bir mekân olan “Cyprus Wine House” (Kıbrıs Şarap Evi) tarihi mekânda sizleri bekliyor. Kıbrıs’ın yaşam kültürünün en önemli simgelerinden olan Lefkoşa’da Kumarcılar Hanı’nda açılan Cyprus Wine House yerli ve yabancı şarapları geçmiş tarihin izlerinin yer aldığı bir mekânda tadabileceğiniz bir konuma sahip.

Eski adı “Buğday Pazarı” olan şimdiki Asmaaltı Meydanı’nın kuzeyinde yer alan kesme taştan yapılmış, yamuk planlı küçük bir han olan Kumarcılar Hanı’nda hizmete giren Cyprus Wine House’da ayrıca ev yapımı özel Cookies ve Browni kekleri de denemeden ayrılmayacağınız bir yer.

Kumarcılar Hanı’ndaki mekânda mükemmel yerli, yabancı şarap, konyak ve meze çeşitlerini sevdikleriniz ile birlikte keyifli sohbetler ederek tadabileceğiniz Cyprus Wine House’da Kıbrıs ve Dünya’nın tatlarının mükemmel bir şekilde sunulan peynir tabaklarının tatlarıyla zevkine varacaksınız.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı