Magazin

Tarih podyumda canlandı


Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Karesi Belediyesi destekleriyle düzenlenen Şehr-i Medeniyet Balıkesir Kültür ve Medeniyet gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz'ın yaptığı defilede 100 yıllık motiflerin işlenerek ortaya çıkartılan kıyafetler ve gelinlikler büyük ilgi gördü.Defile öncesi sahne alan Ottoman Korosu tarafından verilen konser beğeni ile dinlendi.
24 parça el işlemeli gelinlik ve nişanlıklar
Kokteyl ile başlayan etkinlikte Balıkesir yöresine ait annelerin, anneannelerin çeyiz sandığından çıkarılan 24 parça el işlemeli gelinlik ve nişanlıklar sergilendi. Kokteylin hemen ardından sunuculuğunu Vatan Şaşmaz'ın yaptığı gece, Şef Yılmaz Özfırat yönetimindeki Ottoman Korosu dinleyenler tarafından büyük beğeni ve alkış topladı.

100 yılı aşkın kıyafetler
Koreografisini ve danslarını başarılı koreograf Asil Çağıl’ın yaptığı defilede Sema Şimşek, Tuğçe Sarıkaya, Özlem Katipoğlu Seviye İkbal Tulgar, Sanem Balcı, Pelin Suade, Yağmur Ayaz, Tuğçe Aral,  Buket Akpunar, Batuhan Durman gibi birçok ünlü model 100 yılı aşkın çizgi ve motiflerden oluşan birbirinden güzel kıyafetlerle podyumda boy gösterdi.
Baş manken Sema Şimşek
Gecenin finalinde bir sürprize imza atan Vatan Şaşmaz da özel tasarlanmış kostümle podyuma çıkarken, defilenin baş mankenliğini üstlenen Sema Şimşek'in kostümleri ise büyük ilgi gördü. Etkinlik Yapımcı Savaş Uğurlu'nun, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan’a plaket takdim  etmesiyle sona erdi.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı