Dünya

Tam tamına 1400 kilogram saf kokainin 
Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Svetlozar Lazarov, Fransa'nın Sofya Büyükelçisi Xaviere Lapere de Cabanne ile düzenlediği ortak basın toplantısında, iki ülke arasındaki işbirliğinin uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele alanında önemli bir sonuç verdiğini bildirdi.Verilen bilgiye göre, Boliviya kaynaklı beşer kilogramlık paketler halindeki 1400 kilogram kokain, Şili'den Fransa'ya giden bir gemide, Paris-Dakar rallisi için yollanan yedek parça ve teçhizatlar arasında yedek lastiklerin içerisinde saklı olarak bulundu.

Operasyon sırasında kaçakçılık olayında kilit rol oynadıkları tespit edilen bazı Bulgar vatandaşlarının gözaltına alındığı ifade edildi.

Lazarov, başlatılan çok yönlü soruşturmanın, uyuşturucunun Fransa topraklarında ele geçirilmesi nedeniyle Fransız yetkililerince yönetildiğini belirtti.

Fransa Büyükelçisi Xaviere Lapere de Cabanne de ortak operasyonun, Bulgaristan ile Fransa arasında uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele alanındaki verimli işbirliğinin güçlü örneği olduğunu söyledi.

 

Başa dön tuşu