Taçoy: Yatırımcılar istihdam olanaklarını artıracaktır - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Taçoy: Yatırımcılar istihdam olanaklarını artıracaktır

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, ülkemizde temaslarda bulunan, İstanbul ve Mersinli Yatırımcı İş İnsanları’nı kabul etti.

Bakan Hasan Taçoy, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisi için yatırımcıların büyük önem taşıdığına işaret ederek, özellikle de Anavatan Türkiye’den ülkemize yönelik yatırımların artması için her türlü çalışmanın ortaya konulması gerektiğini söyledi.


 

“Ülke ekonomisi ivme kazanacak”

Yatırımlarla ülke ekonomisinin kazanacağı ivmenin çalışma yaşamı için de önemli avantajlar yaratacağının altını çizen Taçoy, “İş piyasasına katılacak her yatırımcı ülke ekonomisine katkı sağlamasının yanı sıra, istihdam olanaklarının da gelişmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle bizler yatırımcılara büyük değer vermekteyiz. Ülkemize gelen her yatırımcı ve ekonomimize katılan her yatırım, yeni iş olanakları demektir, istihdam demektir. Yatırımların artmasıyla hem ekonomimiz gelişecek hem de çalışma yaşamı düzen ve disiplin altına girecektir” dedi.

Bakan Taçoy bayrıca, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi  Kuzey Kıbrıs Rektörü Prof. Dr. Enver Arpa ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Görüşmede Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin hem eğitim hem araştırma noktasındaki  gücünün KKTC’ye de ışık tutacağı vurgulandı.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar