Surlariçi'nde Saldırı! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Kıbrıs

Surlariçi’nde Saldırı!

Surlariçi'nde Saldırı!

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan adayı Kadri Fellahoğlu’nun, Lefkoşa Surlariçi bölgesinde dün gece saat 22.30 sıralarında bir evi ziyaret etmesi, bölge sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.
Bölgedeki bir grup vatandaş, Kadri Fellahoğlu’nun üzerine yürürken, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından da aracının lastikleri, delici alet kullanılarak patlatıldı.
Bölgede yaşanan gerginlik, kavgaya dönüşmedi ve istenmeyen olaylar yaşanmadı.

Fellahoğlu: Şehrin bazı bölgeleri tehdit altında


Yaşananlarla ilgili KIBRIS’a konuşan CTP’nin LTB başkan adayı Kadri Fellahoğlu, Abdullah Akar isimli vatandaşın evine üç kişiyle birlikte misafirliğe geldiğini söyledi. Fellahoğlu, ziyareti tamamlayıp dışarıya çıktıklarında aracının lastiğinin patlamış, sokağın ise bazı kimseler tarafından tutulmuş olduğunu gördüğünü belirtti.
Bir gurup kişinin üzerine doğru yürüdüğünü gördüğünü anlatan Fellahoğlu, iki gündür sokakların tutulduğunu ve bölgede paraların dağıtıldığını iddia etti.
Şehrin bazı bölgelerinin birtakım insanlar tarafından tehdit altında olduğunu öne süren Fellahoğlu, “Kimdir be bunlar?” diyerek tepkisini ortaya koydu. Fellahoğlu, Akar’a yaptığı ziyaretin başka yerlere çekilmek istemesine de tepki gösterdi.

Muhtar Dikmen: İsim soruldu diye mahalleli tepki gösterdi
Yaşananlara tepki gösteren bölge sakinlerinden ve mahalle muhtarı olan Niyazi Dikmen, kendilerine CTP’nin LTB başkan adayı Kadri Fellahoğlu’nun bir araçla surlar içinde dolaştığının söylendiğini ifade etti.
Bazı şahısların kendisine mahalle içinden birkaç isim sorduğunu ifade eden Niyazi Dikmen, bu şahısların bazı isimler sorması nedeniyle mahalle halkının hareketlendiğini söyledi.

Ata Satur: Bu saatte misafirlik olmaz

Ata Satur isimli bölge sakini de Surlariçi’nin 25 yıldır kamuoyuna yanlış lanse edildiğini belirtti. Hangi parti olursa olsun Surlariçi’nin adının kötüye çıkarmasına izin vermeyeceklerini ve burada yaşayanların satılık olmadığını ifade eden Ata Satur, seçim öncesinde gecenin ilerleyen saatlerinde misafirlik olmayacağını iddia etti.
Bugüne kadar sokakların adını bilmeyen insanların şimdi misafirliğe gelmelerine şüpheli yaklaştığını belirten Satur, “Sizce ne kadar inandırıcıdır? Surlariçi’nin üzerinde ‘satılmış insanlar’ diye bir ibare vardır. Bu doğru değildir. Bunu herkes bilsin. Seçime saatler kala misafirlik olmaz. Burada bulunmamızın nedeni kendi itibarımızı korumak istememizdir” dedi.
Murat Polat isimli bölge sakini ise surlar içinde bir evde oy satın alındığı yönde duyumlar aldığını ve bölgeye gittiğini ifade etti.
Bölgede kısa süreli bir tartışmanın olduğunu ve CTP’nin LTB başkan adayı Kadri Fellahoğlu ile birlikte üç kişinin olduğunu gördüğü ifade eden Polat, fotoğraf çekmek istediğini, engellenince de kısa süreli bir arbedenin yaşandığını söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar