“Süresiz grev gündemde” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Kıbrıs

“Süresiz grev gündemde”

“Süresiz grev gündemde”

TAK-Köse, defalardır randevu isteyip alamadıkları Başbakan Küçük’le görüşmek üzere yarın saat 12.00’de KTAMS yetkilileriyle birlikte Başbakanlık’a gideceklerini de bildirdi.

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ile bugün Akdoğan Sağlık Merkezi’nde uyarı grevi yaptıklarını hatırlatan Hemşire ve Ebeler Sendikası Başkanı Oğuz Köse, greve katılımın yüzde 100 olduğunu belirtti.


Sendika Başkanı Oğuz Köse, TAK’a yaptığı açıklamada, 23 gündür eylemde olduklarını ve bugün 6. noktada grev yaptıklarını hatırlatarak, sağlık kurumlarında 200 hemşire ve ebe eksikliği bulunduğunu ifade etti.

“BAZI SERVİSLER KAPALI”

Personel eksikliği yüzünden birçok hastane ve sağlık merkezinin hizmet veremediğini, Girne ve İskele’deki hastanede bazı servislerin kapalı tutulduğunu anlatan Oğuz Köse, bugün grev yaptıkları Akdoğan Sağlık Merkezi’nin bölgedeki 7 bin kişiye hizmet verdiğini ancak mesai saatleri dışında tek hemşire çalıştığını ve ambulansla hasta sevki gerektiğinde hemşirenin sağlık merkezini kilitleyip gitmek zorunda kaldığını anlattı.

“MART 2012’DEN BERİ 72 KADRO BEKLEMEDE”

Köse, Başbakan İrsen Küçük’ün “90 hemşire istihdam ettiklerini” söylemekle halkı yanılttığını savunarak, Mart 2012’den beri 72 kişilik hemşire ve ebe kadrosunun Başbakanlık’tan yetki beklediğini, Başbakan Küçük’ün neden imzalamadığına anlam veremediklerini söyledi.

Ülkede ekonomik krizden bahsedilirken son aylarda 400 istihdam yapıldığını ancak bunlardan hiçbirinin sağlık sektörüne yapılmadığını belirten Hemşire ve Ebeler Sendikası Başkanı Köse, “Halkın sağlığı kurultaydan üstündür ancak görüyoruz ki Sayın Başbakan koltuğunu halkın sağlığından daha üstün tutuyor” iddiasında bulundu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar