Kıbrıs

Şüpheli hareketleri ele verdiDevrim DEMİR
Girne’de Baldöken araç park yeri içerisinde önceki gün hareketleri ile dikkat çeken zanlı Mehmet Demirci üzerinde bölgede devriye gezen polis ekipleri arama gerçekleştirdi. Demirci’nin pantolonunun cebinden beyaz kâğıda sarılı yarım gram bonzai çıktı.
Demirici,  sorgusunda arkadaşı Ali Çelenk’in de olayla ilgisi olduğunu söyleyince o da gözaltına alındı. Zanlılar dün tutukluluk talebiyle Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Yargıç Gökhan Asafoğulları, zanlıların 2’şer gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.Birçok kez uyuşturucu aldıklarını itiraf ettiler
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Mustafa Zor mahkemede verdiği ifadede zanlı Mehmet Demirci ve Ali Çelenk’in önceki gün Girne’de saat 13.25 sıralarında tutuklandıklarını anlattı.
Mustafa Zor Mehmet Demirci’nin Baldöken araç park yeri içerisinde şüpheli görülmesi üzerine yapılana aramada cebinde yarım gram uyuşturucu tespit edildiğini söyledi.
Demirci’nin itirafı üzerine Ali Çelenk isimli zanlının da gözaltına alındığını ifade eden Zor, zanlıların gönüllü ifade vererek Şubat ayında bir çok kez uyuşturucu satın aldıklarını belirtti.

Soruşturma devam ediyor
Polis memuru Mustafa Zor, zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın devam ettiğini söyleterek, alınması gereken ifadelerin ve olayla bağlantılı aranan 1 kişinin olduğunu söyledi. Zor, soruşturmanın devam edebilmesi için zanlıların 2’şer gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Başa dön tuşu