FutbolSpor

Süper Kupa öncesi Tehdit Krizi


14 Eylül Cuma günü saat 19.00’da Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda Yenicami ile Cihangir arasında oynanacak “Süper Kupa” maçı öncesinde “Tehdit” krizi yaşanıyor

2017-2018 Futbol Sezonu K-Pet Süper Lig şampiyonu Yenicami ile Tahsin Mertekçi Kıbrıs Kupası şampiyonu Cihangir’in karşı karşıya geleceği ve yeni sezonun ilk resmi mücadelesi olan KTFF Süper Kupa Finali, 14 Eylül Cuma günü saat 19.00’da Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda oynanacak.

Süper Kupa maçı öncesinde Cihangir cephesinden Yenicami Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu’na tepki geldi.

Yapılan açıklamada, Devecioğlu’nun önceki gün Dereboyu’ndaki Gloria Jean’s’te Cihangir futbolcuları Musa Şanlıer ve Ali Öztürk’ü tehdit ettiği belirtildi. Devecioğlu’nun, Musa ve Ali’ye Süper Kupa maçında Yanick’i getirip oynatacağınızı duydum demesi üzerine iki futbolcu da kulübün böyle bir düşüncesi var demesiyle teknik adamın oyunculara “Sizi darmadağın ederim, memleketi oturtur kaldırırım ve yaptırtmam” dediği ifade edildi.

Güvenoğlu: Bu davranışı doğru bulmuyoruz

Yenicami Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu ile Cihangirli futbolcular arasında yaşanan tehdit krizinin ardından Cihangir yöneticisi ve eski kulüp başkanı Koray Güvenoğlu kısa bir açıklama yaparak şunları söyledi; “Yenicami Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu’nun yapmış olduğu davranışı doğru bulmuyoruz ancak buna cevap verip ortalığı daha da bulandırmak istemiyoruz. Sonuçta Sedat hocanın söylediği ve yaptığı şeyler Yenicami Kulübü’nü değil kendisini bağlar. Bizim Yenicami Kulübü ve yönetimiyle iyi ilişkilerimiz var ve kupa maçı öncesi bunları gündeme getirmek değil Süper Kupa’ya odaklanmak istiyoruz. Biz konuyu olumlu yorumlayıp kendi içimizde, Cihangir yönetimi olarak çözme taraftarıyız. Cihangir olarak saldırgan bir tutum izlemek yerine sessiz kalmayı tercih ediyoruz.” dedi. 

Sedat Devecioğlu: “Böyle bir şey olamaz”

Yaşanan bu gelişmelerin ardından görüşlerini aldığımız Yenicami Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu ise Cihangir cephesinden yapılan bu açıklamayı kabul etmedi.

Devecioğlu, konuyla ilgili iki futbolcuya söylediği belirtilen tehdit içerikli “Sizi darmadağın ederim, memleketi oturtur kaldırırım ve yaptırtmam” sözünü kullanmadığını ve böyle bir şeyin söz konusu bile olamayacağını belirtti.

Devecioğlu, iki oyuncu ile karşılaştıkları mekanda sadece Yanick’i getirip getirmeyecekleri ile ilgili bir konuşma geçtiğini belirterek “Benim bu konuyla ilgili herhangi bir tasarrufum olamaz. Eğer KTFF, TFF’de güncel bir lisansa sahip bir oyuncuya lisans çıkaracak ise bu durum federasyonu bağlar. Benim Cihangir camiasını ya da futbolcularını tehdit edecek hiçbir pozisyonum yoktur. Yapılan bu açıklama medyada tamamen bir algı yaratıp kendi takım oyuncularını motive etme amaçlı yapılmış bir açıklamadır”

Okan KARADEMİR

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı