Köşe Yazarları

Süper final, süper gece


Süper bir geceyi noktalarken kazanan Koopspor’u, kaybeden Yakın Doğu Üniversitesi’ni, Basketbol Federasyonu’nu, Atatürk Spor Salonu’nu dolduran seyircileri tebrik ederim.

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maç 3’te 1 oranında seyirci alınması ve bir o kadar da dışarıda kalması da dikkat çekti. Bu salonu dolduranları da yarattıkları görseli görmek de çok güzel oldu.Finalin son maça kalması gerçekten güzel oldu ve şampiyonun belirlenmesi de son anlara denk gelince final gerçekten güzel oldu.

İki takım da maç içinde gel gitler yaşayarak maçı birbirlerine sunsalarda son bölümü daha iyi oynayan Koopspor, Açılış Kupasının ardında  ligi de kazanarak bu sezon büyük iş başardı.

Bir kabuk değiştiren Koopspor bu sezon gençlerin de gelmesi ile geniş rotasyonla oynadı. Bu maçta final serisinin en değerli oyuncusu olan Alpay yüzüne aldığı darbeye rağmen girip maçı bitirdi. Hem de o gözle double – double yaparak. Koop mutlu sona ulaşırken başta Emrah Güven ile ekibi ve en önemlisi oyuncuları ile bir takım olmayı başararak kupayı kazandı.

Koopspor’a artık kendi salonu yakışır. Bunu da başta Kooperatif Yönetim Kurulu, banka müdürü Kemal Ataman ve kulüp başkanı Talat Yalkut el ele vererek bu salonu yapmalıdırlar.

Yakın Doğu Üniversitesi beşinci maça taşıdığı ama sonunu getiremedi. Halil Kutruza önderliğindeki takım maçın son 4 dakikasına kadar maçın içindeydiler. Rakiplerinin hatalarına hata ile cevap verince maçı kaybettiler. Yakın Doğu bu seride sakatlanan Ahmet Dağer’ çok ararken, sakat olan İhsan ise son 5 dakika oyuna girse de sıkıntısı belli oluyordu. Yakın Doğu gücünün yettiğince oynadı ve maçın sonunu getiremedi ama yine de onları da tebrik etmek gerekiyor.Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu