Kıbrıs

Suçlarını itiraf ettiler


 

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis ekipleri tarafından önceki gün Girne Çevre Yolu üzerinde gerçekleştirilen operasyonda 3 paket yaklaşık ağırlığı 9 gram bonzai ile tutuklanan zanlı Erdal Leblebicioğlu, Kamil Yıldırım ve Selçuk Gergin aleyhine başlatılan soruşturma tamamlandı. 

Devrim DEMİR
Alınan 2 günlük tutukluluk süresi dolan zanlılar, dün teminat talebiyle yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 
Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, zanlı Erdal Leblebicioğlu ve Kamil Yıldırım’ın ileride yargılanmak üzere 1 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevine gönderilirken, Selçuk Gergin’in 5 Bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 1 kişinin 50 Bin TL kefalet imzalayarak serbest bırakılmasına emir verdi.
Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremeyen Gergin davaları görüşülünceye kadar 1 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevine gönderildi. 

3 paket uyuşturucu ile yakalandılar
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Mustafa Zor mahkemede verdiği ifadede, Erdal Leblebicioğlu, Kamil Yıldırım ve Selçuk Gergin’in Girne Çevre Yolu’nda düzenlenen operasyonda tutuklandıklarını anlattı.
Polis memuru Mustafa Zor, zanlı Erdal Leblebicioğlu’nun kullanımında bulunan ve Kamil Yıldırım ile Selçuk Gergin’in yolcu olarak bulunduğu ZKC 220 plakalı araçta yapılan aramada, aracın sol ön koltuğunun yanına gizlenmiş 3 paket Bonzai ele geçirdiklerini kaydetti.
Soruşturma memuru zanlılardan yapılan soruşturmada, Erdal Leblebicioğlu ve Kamil Yıldırım ve Selçuk Gergin’in işlemiş oldukları suçları itiraf ederek gönüllü ifade verdiklerini kaydetti. 
Polis memuru Mustafa Zor, zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek uygun bir teminata bağlanmaları talebinde bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı