Dünya

Sperm bankası yazım hatası yaptı, melez bebek doğurduABD 'de yaşayan Jennifer Cramblett, eşcinsel bir kadın olarak sperm bankası aracılığıyla anne olmak istedi. Beyaz bir kadın olan Cramblett, kendisi gibi beyaz bir çocuk istediği için 380 numarada kayıtlı görülen sarı saçlı, mavi gözlü sperm donörünü seçti. Lakin klinikteki görevli el yazısını yanlış okudu ve Cramblett'a 330 numaradaki Afrikalı-Amerikalı donörün spermi verildi. Cramblett ve partneri Amanda Zinkon, sarışım çocuk beklerken melez bir çocuğun anneleri oldu. Çift şimdilerde üç yaşında olan Peyton’ı çok sevdiklerini söylese de bu karışıklık için sperm bankasına dava açtı.


Beyaz bir çevrede yaşayan çift kızlarının, melez olduğu için toplum tarafından dışlanmasından korktuklarını söylüyor. Davada “Küçük kızlarının saçını kesmek genellikle stresli bir olay değildir ama Jennifer için öyle çünkü Peyton tipik bir Afrikalı-Amerikalı saçına sahip. Düzgün bir saç kesimi için Jennifer’ın siyah mahallesine gitmesi gerekiyor” gibi ifadeler yer aldı.

 eyazlardan oluşan bir kasabada büyüdüğünü ve üniversiteye gidene kadar siyah bir insanla tanışmadığını söyleyen Cramblett, kızı Peyton’ın okuldaki tek melez çocuk olmasından endişeli. Sperm bankasından özür notu ve para iadesi alan Cramblett, NBC’ye yaptığı açıklamada “Sağlıklı bir çocuğum olduğu için mutluyum ama hesap vermeden bunun onların yanına kalmasına izin vermeyeceğim” diyor. (The Daily Mail)

Başa dön tuşu