Kıbrıs

Soysan: BTHK yönetimi istifa etmeli

Soysan yaptığı yazılı açıklamada, BTHK’yı gördükleri yanlış uygulamalar konusunda daha önce  uyardıklarını ve tarafsızlıklarını ispatlamalarını talep ettiklerini anımsatarak, “Gelinen nokta göstermektedir ki BTHK Başkan ve Başkan Yardımcısı bize göre bildiğini okumaya devam etmektedir. Tarafsızlık dışında bir uygulamayı kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

Soysan, BTHK Yönetimine fiber kablo ve operatörlerarası ara bağlantı sonlandırma ücretleri konusunda duyarlılık göstermesi gerektiği uyarısında bulunduklarını ancak BTHK’nın bu uyarıyı dikkate almadığını savundu.

“Yasa gereği bu günlerde BTHK Yönetim Kurulu üyeleri değişmekte veya bazıları yeniden atanmaktayken Başkan ve Başkan Yardımcısı görevlerine devam etmektedir” diyen Soysan, açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Tel-Sen Yönetim Kurulu’na göre BTHK Başkan ve Başkan Yardımcısı da derhal istifa etmeli ve tabiri caizse BTHK’ya herhangi bir uydu yönetim atanmamalıdır.

Bilinmesini isteriz ki toplumsal varlıklarımızın özelleştirilmesine asla müsaade etmediğimiz gibi yok olmasına da müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda Telekomünikasyon Dairesi çalışanları olarak yasal dayanaklarımız doğrultusunda üzerimize düşen ne varsa her geçen gün dozunu artırarak yapmaya devam edeceğiz.”

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı