Kıbrıs

Sosyal Hizmetler Dairesi Whatsapp Destek Hatları hizmette


Sosyal Hizmetler Dairesi Whatsapp Destek Hatları hizmete başladı.
Beklenmedik durumlar karşısında; toplumun tamamı veya belli bir kesimi, fiziksel/psikolojik/ekonomik/sosyal olarak etkilenmektedir. Olağandışı durumların ne zaman geleceği ve oluşturacağı zararın derecesi önceden bilinemez. Ülkemizde yaşanacak olan olağanüstü durumlar sonucunda toplumun günlük yaşamını kesintiye uğratarak yeni bir yaşama biçimi ve çalışma koşullarının oluşmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yeni oluşumda meydana gelebilecek ihtiyaçları karşılayacak doğrultuda;  Sosyal Hizmetler Dairesi,  Sosyal Yardım Destek Hattı ile  Psiko-Sosyal Destek Hattı’nı hizmete sunmuştur.Sosyal Yardım Hattının hayata geçirilmesiyle sosyo ekonomik açıdan temel ihtiyaçlarını karşılamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken kişi ve ailelere yardım ve doğru yönlendirmenin yapılması amaçlanmaktadır.

Psiko-sosyal Destek Hattı ile , olumsuz durumlar karşısında kendileri ve sevdikleri için duydukları yoğun korku, öfke ve kaygıdan kaynaklanan stresin en aza indirilmesi, aileleri çocuklarda görülebilecek stres tepkileri ve davranış değişiklikleri hakkında bilgilendirmek, bireylerin değişen günlük yaşam alışkanlıklarına adapte olması için psiko sosyal destek verilmesi, , gerekli takip ve desteğin sürdürülmesi hedeflenmektedir.

Whatsapp Destek Hatlarında, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı  Psikolog, Psikolojik Danışman ve Sosyal Hizmet Memurları, vatandaşlarımıza destek ve ihtiyaca yönelik yönlendirme yapıp  yardımcı olacaklardır.

Destek Hatları,  sabah 09:00 dan 13:00 saatleri arasında hizmet verecek ve vatandaşların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda  ilgili birimlere yönlendirilecektir.

Psiko-sosyal Destek Hattında yapılacak olan görüşmeler 20-30 dakika arasında değişecek; ihtiyaç halinde Sosyal Hizmetler Dairesi görevlileri tarafından  vatandaşların periyodik aralıklarla takibi de yapılacaktır.

Sosyal Hizmet Whatsapp Destek Hatları Telefon Numaraları:

  • Sosyal Yardım Destek Hattı:  0546 990 01 11
  • Psiko-Sosyal Destek Hattı:    0546 990 01 12

Başa dön tuşu