Soruşturma tamamlandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mayıs 28, 2024
Kıbrıs

Soruşturma tamamlandı

Soruşturma tamamlandı

Devrim DEMİR
Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ve PGM bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin 15 Mayıs tarihinde Değirmenlik’te düzenledikleri operasyonda ele geçirilen 11 paket Bonzai olayıyla ilgili olarak tutuklanan Ümit Ay, Ömer Sezer, Kadir Cengiz ve Mehmet Karakeçi hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. 8 gündür poliste tutuklu bulunan zanlılar dün Lefkoşa’da teminat talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Yargıç Hale Ahmet Raşit, polisin zanlılar adına başlatmış olduğu soruşturmanın tamamlandığını söyledi. Benzer suçlardan Mağusa’da dosyaları olan, zanlı Ümit Ay ve Mehmet Karakeçi’nin 2 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevi’ne, Ömer Sezer ve Kadir Cengiz’in KKTC vatandaşı 1 kişinin kefalet senedi imzalayarak serbest bırakılmalarına emir verdi.

Ay ve Karakeçi cezaevine gönderildi
Soruşturmayı yürüten polis çavuşu Mehmet Bayram mahkemede ifade verdi. Bayram, 15 Mayıs tarihinde Değirmenlik’te bir marketin park yerinde yapılan operasyonda zanlı Ümit Ay, Ömer Sezer, Kadir Cengiz ve Mehmet Karakeçi’nin tasarrufunda üç gram ağırlığında 10 paket kapalı bir paket açık, uyuşturucu madde ele geçirerek zanlıları gözaltına aldıklarını anlattı.
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Mehmet Bayram, soruşturma amaçlı 8 gündür tutuklu bulunan zanlılar adına başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyledi. Zanlı Ümit Ay ve Mehmet Karakeçi’nin “uyuşturucu alma verme” ve “tasarruf” suçlarından dosyaları olduğunu göz önünde bulundurarak cezaevi talebinde bulunan Bayram, Ömer Sezer ve Kadir Cengiz’in uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu. 
Yargıç Hale Ahmet Raşit, zanlı Ümit Ay ve Mehmet Karakeçi’nin 2 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevine, Ömer Sezer ve Kadir Cengiz’in ileride davalarında hazır bulunmalarını sağlamak için kefalet senedi imzalayarak serbest bırakılmalarına emir verdi.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar