Soruşturma genişletildi

27 Temmuz 2013 Cumartesi | 09:18
Soruşturma genişletildi

Sipariş edilen sandviçi teslim etmek üzere geçen gün gittiği Tarım Dairesi’nde görevli bir bayan memurun para cüzdanını, kimlik kartlarını, sürüş ehliyetini ve 800 TL nakit parasını çaldığı gerekçesi ile gözaltına alınan zanlı Cem Derviş Doğu, polisteki 3 günlük tutukluluğun ardından dün ek tutukluluk talebi ile yeniden mahkemeye çıkarıldı.

 

Bu ne tesadüf
Zanlı hakkındaki soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, zanlı Cem Derviş Doğu’nun 22 Temmuz 2013 günü Lefkoşa’da Tarım ve Araştırma Dairesi’ne sipariş vermek için gittiği sırada, masa üzerinde bulunan bir bayan memura ait açık çantadan cüzdanı çaldığını söyledi.
Polis memuru cüzdanda kimlik kartlarını, sürüş ehliyetini ve 800 TL nakit para bulunduğunu kaydetti.
Bayan memurun şikayeti üzerine zanlı Cem Derviş Doğu’nun aynı gün Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis, zanlının tasarrufunda, söz konusu bayan memura ait para cüzdanının, kimlik kartlarının, sürüş ehliyetinin yanı sıra bin 676 TL nakit para bulunduğunu ifade etti.
Polis, soruşturma süresince 6 ayrı devlet dairesinden ve bazı bankalardan da hırsızlık olayı yaşandığına dair şikayet alındığını ve söz konusu hırsızlık olaylarının yaşandığı tarihlerde zanlının olay yerlerine gittiğinin tespit edildiğini söyledi.
Soruşturmanın henüz tamamlanmadığını kaydeden polis, zanlının 6 devlet dairesinde ve bazı bankalarda meydana gelen hırsızlık olayları ile bağlantısının araştırılacağını söyleyerek zamana ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
Polis, bu maksatla zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının soruşturma maksatlı 5 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.