Sorunlar çözülmezse eylemler devam edecek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Kıbrıs

Sorunlar çözülmezse eylemler devam edecek

Sorunlar çözülmezse eylemler devam edecek

Merkezi Cezaevi’nde dün sabah iki saatlik uyarı grevi yapıldı.
Cezaevi çalışanlarının sorunlarına dikkat çekmek isteyen Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası yetkilileri, gardiyanlar ile birlikte cezaevi önüne çıkarak basın açıklaması yaptı.
KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, ülkedeki kontrolsüz nüfus artışı nedeniyle suç türleri ve suçlu sayısında artış yaşandığını iddia ederek, Merkezi Cezaevi’nin yetersiz kaldığını söyledi.
Kaptan, cezaevinin teknolojik ve personel eksikliği ile karşı karşıya bulunduğunu ifade ederek, cezaevi personelinin çok zor koşullar altında, özveri ile çalıştıklarına işaret etti.
Kaptan, cezaevi personeli için hayati öneme sahip olan ve aynı zamanda verimli bir çalışma ortamı yaratacak olan Cezaevi Teşkilat Yasası’nın uzun bir zamandan beridir Meclis Alt Komitesi’nde bekletildiğini anımsatarak, cezaevindeki sorunların giderilmemesi halinde eylem ve grevlerinin artarak devam edeceğini söyledi.
Maliye Bakanı Ersin Tatar da o sırada cezaevinde toplantıdan çıkışta yaptığı açıklamada, 12 yeni personelin alımı için Amme Hizmeti Komisyonu’na yazı gönderildiği bilgisini verdi.
Konu ile ilgili Ahmet Kaptan’a bilgi veren Tatar yeni cezaevinin yapımı ile ilgili Bakanlar Kurulu’nda karar alınacağını da kaydetti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar