Kıbrıs

Şonya: Hesabını sonra soracağım


Demokrat Parti- Ulusal Güçler Genel Sekreteri Bengü Şonya, seçim süresince “ayak oyunları oynandığını” belirterek, “Bunun hesabını günü geldiğinde soracağım. Ancak o gün bugün değil” dedi.

Radyo Havadis’te Hüseyin Ekmekçi’nin sorularını yanıtlayan Şonya, hem yeni hükümet oluşumu, hem de kişisel olarak seçim kaybetmesine yönelik değerlendirmelerde bulundu.
DP-UG’nin seçim süresinde “ayak oyunları” ile daha az milletvekili çıkardığını söyleyen Şonya, bu davranışların DP’ye yakışmadığını söyledi.
Yaşananları “çirkin” olarak isimlendiren Şonya’ya göre, bunun hesabı sorulmalı. “Beni tanıyan herkes bu yapılanları yanlarına bırakmayacağımı bilir” ifadesini kullanan Şonya, “Bunun hesabını da şimdi değil, hükümet çalışmaları bitince soracağım” dedi.

“Hükümet konusunda endişelerimiz var”
Şonya, hükümet konusunda hem CTP-BG hem de UBP’ye endişe ile yaklaştıklarının altını çizerek, geçmişte yaşananları örnek gösterdi.
“CTP’nin bize yaşattığı ÖRP ucubesi, yedi senemize mal oldu” diyen Şonya, özür dileyeceği yerde CTP’nin tartışmalara “bıyık altı gülmekle” durumu geçiştirdiğini belirtti.
UBP’nin son hükümet döneminde yaptıkları ile hesap vermesi gerektiğini vurgulayan Şonya, “Bu nedenle, hükümet kurma konusunda ihtiyatlı davranacağız” diye konuştu.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı