Şonya CTP’li Belediyeleri Kınadı... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 25, 2024
Kıbrıs

Şonya CTP’li Belediyeleri Kınadı…

Şonya CTP’li Belediyeleri Kınadı...

Şonya, yazılı açıklamasında, CTP belediye başkan adayı Kadri Fellahoğlu’nun seçimi kazandıktan sonra, Lefkoşa’da çevre CTP belediyelerinin araçlarının Lefkoşa içerisindeki temizlik faaliyetlerine şahit olduklarını belirterek  “Bu durumda bir yıl boyunca pislik içerisinde yaşayan Lefkoşa halkına CTP’nin beledi hizmetler konusunda yardım edebileceği ortaya çıkmıştır” dedi.
“Lefkoşa halkı bir yıl boyunca pislik içerisinde yaşayıp salgın hastalık tehlikesi ile karşı karşıya kalırken, Lefkoşa çevresindeki CTP belediyeleri bu dramı sadece seyretmiş, sorunu ajite etmiş ve ancak kendi siyasi partisinin adayı yönetime gelince Lefkoşa halkına hizmet vermeye başlamıştır” diyen Şonya, bunu “utanç ve ibret verici bir tutum” olarak değerlendirdi. Şonya şunları kaydetti:

“CTP ve CTP’li belediyeler Lefkoşa halkı pislik içerisinde yaşarken verebilecekleri yardımları ve katkıları bilinçli olarak yapmamış ve rezalete seyirci kalmayı tercih etmiştir.


Siyasi çıkar uğruna halkın eziyet çekmesini içlerine sindirenler bu halkın geleceğinde söz sahibi olmamalıdır. CTP’nin Alayköy, Gönyeli, Dikmen ve Değirmenlik belediye başkanlarını, Lefkoşa halkına yardım etme imkanları varken kasıtlı olarak yardım etmemesini şiddetle kınıyoruz.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar