Spor

Son gün bereketi

KİRALIK VE YABANCI TRANSFER TAMAMLANDI: Her zaman olduğu gibi yine transferin son gününü bekleyen kulüpler, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda yoğun bir gün yaşadılar. Kiralık ve Yabancı transferin son gününde KTFF’de izdiham yaşanırken sadece dün 300’e yakın transfer müracaatı yapıldı

SABRİ GAÜ ÇETİNKAYA’DA,  RAİF BAĞCIL’DA Transfer döneminin en konuşulan isimleri olan ve kriz haline dönüşen Sabri-Raif Selden kardeşlerinde durumu transferin bitmesiyle netleşti.  GAÜ Çetinkaya Sabri Selden’i Küçük Kaymaklı’dan kiralık olarak kadrosuna katarken, Raif Selden Bostancı Bağcıl ile anlaştı

Okan KARADEMİR

2015-2016 futbol sezonu Kiralık ve Yabancı transfer dönemleri dün sona erdi.  Her zaman olduğu gibi yine transferin son gününü bekleyen kulüpler, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda yoğun bir gün yaşadılar. Kiralık ve Yabancı transferin son gününde KTFF’de izdiham yaşanırken sadece dün 300’e yakın transfer müracaatı yapıldı. Transferin dün saat 17.00'de sona ermesi beklenirken bazı kulüp yöneticilerinin ısrarla son anı beklemeleri nedeniyle yine gecikmeler yaşandı. Yaşanan gecikmeler nedeniyle KTFF Kiralık ve Yabancı transfer listelerini dün yetiştiremediği için bugün duyuracak.

Akıllara Galatasaray ve Real Madrid örneği geldi
Avrupa futbolunda daha geçtiğimiz günlerde yaşanan gecikmeli transfer olayları gündemdeki sıcaklığını korurken KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun ciddi uyarılarına rağmen bazı yöneticiler transfer saatine yine uymadı.  Bilindiği üzere Türkiye’nin ünlü kulübü Galatasaray transferin son anında imza eksikliği nedeniyle Alman futbolcu Kevin Grosskreutz’un transferini gerçekleştirememişti.  Öte yandan İspanya devi Real Madrid’in transferin son gününde yaşadığı David De Gea macerası dünyanın gündemine oturmuştu. Real, 40 milyon euro ödeyeceği futbolcunun gerekli belgelerini UEFA’ya sadece bir dakika geç attığı için bu transferi yapamamıştı. Ancak bizde ise transfer her zamanki gibi vaktini aşarken KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu saat 17.15 itibari ile başka müracaat kabul etmedi.

Sabri GAÜ Çetinkaya’da,  Raif Bağcıl’da
Transfer döneminin en konuşulan isimleri olan ve kriz haline dönüşen Sabri-Raif Selden kardeşlerinde durumu transferin bitmesiyle netleşti.  GAÜ Çetinkaya Sabri Selden’i Küçük Kaymaklı’dan kiralık olarak kadrosuna katarken, Raif Selden transferinde mutlu sona ulaşamadı. Küçük Kaymaklı’nın bonservisini Bostancı Bağcıl’a verdiği Raif Selden’i GAÜ Çetinkaya kiralamak için çok uğraştı ancak Raif Bostancı Bağcıl ile anlaştı. 
Bostancı Bağcıl transferin son gününde Raif Selden’in yanı sıra Küçük Kaymaklı’dan kaleci Ufuk Şimşek, Muhammed Nazik, Baf Ülkü Yurdu’ndan Tanju Hamdi, Fikri Aslan ve GAÜ-Çetinkaya’dan Mehmet Şimşek’i de kadrosuna kattı. Ayrıca Bağcıl yabancı oyuncular olarak da Karaiplerden John Royhson ve Çek Cumhuriyeti’nden Patrick Wallson’u renklerine bağladı.

Cihangir Amodou’yu kimseye kaptırmadı
Cihangir önceki gün adaya getirdiği Nijerya asıllı Alman vatandaşı Amodou Abdullei’yi dün resmen kadrosuna kattı. Üst düzey bir futbolcu olan Abdullei’nin adaya gelmesiyle birçok kulüp harekete geçerken 27 yaşındaki 1.93’lük dev transferin son gününde Cihangir’e imzayı attı.

Binatlı yabancılarıyla imzaladı
Bu sezon Süper Lig de mücadele edecek olan Binatlı yabancı transferlerini dün gerçekleştirdi. Sarı yeşilliler Yenicami’den tecrübeli oyuncu Batshi Patrick’i kadrosuna katarken ikinci yabancı hakkını da 23 yaşındaki Nijeryalı forvet Evor Bello John’dan yana kullandı. Batshi ile Evor dün futbol federasyonunda kendilerini Bintalı’ya bağlayan sözleşmeleri imzaladı.

Ersin ve Cemre Karşıyaka’da
1.Lig ekiplerinden Karşıyaka transferin son gününde kadrosuna iki oyuncu daha kattı. Kırmızı yeşilliler GAÜ-Çetinkaya’dan Cemre Nasıroğlu ile Yenicami’den Ersin Karadurak’ı kiraladı.

Dumlupınar’dan bir takviye daha
1.lig’de bu sezon iddialı bir kadro kuran Dumlupınar da bir oyuncuyu daha renklerine kattı. Sarı kırmızılılar transferin son gününde Cihangir’den genç stoper Turgut Kaan Çoban’ı kiraladı.

GHE’den son gün atağı
1.Lig’in yeni ekiplerinden Girne Halk Evi transferin son gününde kadrosunu iyice güçlendirdi. GHE, dün Türk Ocağı’ndan Hasan Sadrazam, GAÜ-Çetinkaya’dan Çağakan Kılıç ve Çağan Kılıç kardeşler, Yenicami’den Erkan Kabasakal, Cihangir’den Osman Şah ve Dumlupınar’dan kaleci Erhan Alar’ı kiralık olarak kadrosuna kattı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı