Kıbrıs

Sokak ortasında tecavüze kalkıştıNadire BAHADİ
Gazimağusa’da 25 Ekim 2014 tarihinde meydana gelen cinsel tecavüz olayı ile ilgili Abdullah Yasin Can isminde bir şahıs tespit edilerek tutuklandı. Zanlı Can, Ukrayna uyruklu bir kız öğrenciye sokak ortasında cinsel tecavüz suçunu işlediği gerekçesi ile dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Hakkında başlatılan soruşturma nedeni ile zanlı Abdullah Yasin Can 7 gün poliste tutuklu kalacak.
Zorla yere yatırdı
Konu ile ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Hasan Derman, zanlı Abdullah Yasin Can’ın 25 Ekim 2014 tarihinde Erdal Acar Caddesi üzerinde kaldırım üzerinde yürüyen Ukrayna uyruklu N.Y.’yi zorla kaldırım üzerine yatırarak cinsel tecavüz suçunu işlediğini açıkladı. Genç kızın omzunda da ısırma izi olduğu için diş doktoru muayenesinde zanlının alt ve üst diş kalıplarının çıkarılarak kanıt olarak alındığını ifade eden Derman, ayrıca zanlıdan tükürük ve kan örneğininde alındığını belirterek DNA testi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildiğini ifade etti. Zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığını ifade eden Derman zanlının 8 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Polis soruşturması devam ediyor
Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Ayşen Toroslu, polisin zanlı Abdullah Yasin Can hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlanmadığına kanaat getirdiğini ifade ederek, polisin başlatmış olduğu soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlı Can’ın 7 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.Başa dön tuşu