Sokak Ortasında Kafatasını Kırdılar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Sokak Ortasında Kafatasını Kırdılar

Sokak Ortasında Kafatasını Kırdılar

Nadire KRAŞLIOĞLU
Mağusa’da önceki gün enişteleri Hasan Can Pehlivanoğulları ile aralarındaki anlaşmazlık nedeniyle kavga eden Mustafa Sümer ve oğlu Ünal Sümer, geceyi nezarethanede geçirdi. Karakol bölgesinde çıkan kavga sonucunda sokak ortasında Hasan Can Pehlivanoğulları’nın kafatasını ve elmacık kemiğini kırdıkları gerekçesiyle tutuklanan Mustafa Sümer ve Ünal Sümer dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Polis, baba ve oğul aleyhinde başlatılan soruşturmayı tamamlamak amacıyla tutukluluk süresi talebinde bulundu.
Tarman: Pehlivanoğulları’nın hayati tehlikesi var
Konuyla ilgili mahkemede ifade veren polis memuru Hamza Tarman, Mustafa Sümer’in 20 Mayıs 2013 tarihinde Yiğitler Sokak Karakol bölgesinde hem komşusu hem de kız kardeşi Emel Pehlivanoğulları’nın eşi Hasan Can Pehlivanoğulları ile aralarında bulunan husumet nedeniyle sokak ortasında tartışmaya başladığı belirterek tartışmanın daha sonra kavgaya dönüştüğünü açıkladı. Kavga sonucu Hasan Can Pehlivanoğulları’nın olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldığını ifade eden Tarman, hastanede yapılan müdahalede Pehlivanoğulları’nın kafatasının ve elmacık kemiğinin kırıldığını tespit edildiğini açıkladı. Pehlivanoğulları’nın boynunda da kırık olabileceği konusunda tetkiklerin devam ettiğini belirten Tarman, Hasan Can Pehlivanoğulları’nın hayati tehlikesi olduğuna işaret etti.
Kafasında sandalye kırıldığı iddiası
Ailenin polise verdiği ifadede Mustafa Sümer ve Ünal Sümer’in kavga esnasında Hasan Can Pehlivanoğulları’nın başına sandalye ile vurdukları iddia edildiği öğrenildi. Olay yerinde incelemelerde bulunan polisin söz konusu adreste kırık sandalye bulup delil olarak aldığı bildirildi. Konu ile ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Hamza Tarman, ifade veren ailenin iddialarının araştırılacağını açıkladı. Tarman, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadıyla zanlı Mustafa Sümer ve Ünal Sümer’in 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.
Mahkeme, baba Mustafa Sümer ve oğul Ünal Sümer’in 1 gün poliste tutuklu kalmaları yönünde emir verdi. Zanlıların bu gün yeniden mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar