Magazin

Sıska kız yedinci kez ‘en zengin’ model!


ABD’nin saygın ekonomi dergilerinden Forbes dünyanın en çok kazanan modellerinin listesini yayımladı. Listenin başını, yedi yıldır aralıksız birinci seçilen Brezilyalı model Gisele Bündchen çekti. Modelin bu yıl içinde 42 milyon dolar (81.8 milyon lira) kazandığı belirlendi. Bündchen’ın geçtiğimiz yıldan 3 milyon dolar (5.8 milyon lira) daha az kazanmasına rağmen, listedeki diğer modellerle arasındaki uçurum dikkat çekti. Zira, iki çocuk sahibi model, en yakın rakibi Avustralyalı model Miranda Kerr’den (30) altı kat daha fazla gelir elde etti.

Yatırım zekâsı yüksek
Bündchen’in Brezilyalı ayakkabı firması Grendene’nin hisselerinin bir kısmına sahip olduğu biliniyor. Model geçtiğimiz yıl çevre dostu kozmetik firması Sejaa’yla çalışmalarından da milyonlar kazandı. Pantene, Oral-B ve Sky HDTV’nin uluslararası reklamlarında da boy gösteren model, boş vakitlerinde eşi Amerikan futbolcusu Tom Brady ve çocukları Benjamin (3) ve 7 aylık Vivian ile vakit geçiriyor. Modelin istikrarlı bir şekilde birinci seçilmesine ise ticari zekasının olduğu yorumları yapılıyor.

En zengin ‘modeller’
1 milyar dolar (1.9 milyar lira) servete ulaşması öngörülen ilk model olma özelliği taşıyan Bündchen’in bulunduğu listenin ilk beş ismi ise şu şekilde:

1. Gisele Bündchen: 42 milyon dolar (81.8 milyon lira)


2. Miranda Kerr: 7.2 milyon dolar (14 milyon lira)


3. Adriana Lima: 6 milyon dolar (11.6 milyon lira)
4. Kate Moss: 5.7 milyon dolar (11 milyon lira)
5. Liu Wen: 4.3 milyon dolar (8.3 milyon lira)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı