Kıbrıs

Sigara hırsızlığında 2 tutuklu


Nadire BAHADİ

Gazimağusa’da kasım ayının ilk haftası Serbest Liman bölgesinde bulunan Ak Ege Freeport isimli şirketin ambarında meydana gelen sigara hırsızlığı olayı ile bağlantısı olduğu tespit edilen Murat Balaban ve Mehmet Bayram polis tarafından tutuklandı. 296 koli sigaranın çalındığı olayla ilgili tutuklanan Balaban ve Bayram dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma nedeni ile mahkeme, hırsızlık zanlılarının 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Çalıntı sigaralar kayıp
Konu ile ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Salih Minifoğlu, 7-8 Kasım 2014 tarihinde Gazimağusa Serbest Liman bölgesinde faaliyet gösteren Ak Ege Freeport isimli şirketin ambara ait panelden yapılmış duvarının hasara uğratıldıktan sonra içeriye girildiğini ve Nataly Akar’a ait toplam 296 koli “Corsair Red” marka sigaraların çalındığını anımsattı. Başlatılan soruşturma kapsamında Murat Balaban ve Mehmet Bayram’ın olayla ilgili bağlantısı olduğunun tespit edildiğini belirten Minifoğlu, çalıntı sigaraların henüz bulunamadığını ifade etti. Konu ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında olayla bağlantısı olduğu tespit edilen ve aranan şahısların olduğunu söyleyen Minifoğlu, Murat Balaban ve Mehmet Bayram’ın 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
3 gün tutuklu kalacaklar
Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Ayşen Toroslu, polisin başlattığı soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı