Magazin

Sıcak değil, çok sıcak!İLK KEZ GÖRÜCÜYE ÇIKTI: Ünlü modacı Aydın Göynü’nün “Vaha” koleksiyonunu ilk kez görücüye çıkardığı karma defilede Tuğba Altıntop, Tuğçe Sarıkaya, Günay Musayeva, Tuğba Melis Türk, Sanem Balcı, Yağmur Ayaz, Seviye İkbal Tulgar ve Marina Federenko gibi top modeller podyuma çıktı
Girne’de gerçekleşen “Kuzey Kıbrıs Fashion Show 2015”, Sinem Türmer organizasyonluğunda gerçekleşti.
Sunuculuğunu Türkiye’nin ünlü top modeli Şenay Akay’ın üstlendiği ve Türkiye’den başarılı modacı Aydın Göynü’nün de “Vaha” koleksiyonunu ilk kez görücüye çıkardığı karma defilede Tuğba Altıntop, Tuğçe Sarıkaya, Günay Musayeva, Tuğba Melis Türk, Sanem Balcı, Yağmur Ayaz, Seviye İkbal Tulgar ve Marina Federenko gibi top modellerin yanında Kıbrıslı modellerden Esra Kaya, Sonya Çetindal, Çiğdem Özdemir ve Onur Göçer’in de aralarında bulunduğu toplam 20 model podyuma çıktı. Başarılı kareograf Asil Çağıl’ın koreografileriyle modacı Volkan Arıkanoğlu’nun kreasyonları da sergilendi.Olga defileye gelemedi
Daha önceden defile için adamıza geleceği belirtilen Olga Fabrikova, vize işlemlerine takılınca defilede yer alamadı.

4 firmadan karma defile
4 firma defilesinin yapıldığı karma defilede modacı Volkan Arıkanoğlu, Hollywood Butik, Ellite de ünlü modeller eşliğinde yeni koleksiyonlarını tanıttılar.

Ünlü isimler sahnedeydi
Avustralyalı şarkıcı Faydee’nin sahne aldığı gecede son dönemin başarılı ve güzel şarkıcılarından, Ayşe Hatun Önal da sahneye çıktı. Gece sürpriz dans gösterileri, havai fişek ve lazer gösterileri ile sona erdi.

Son dakika yetiştiler
Organizasyonda yer alacak olan ünlü manken Şenay Akay ve şarkıcı Ayşe Hatun Önal, Kıbrıs uçağını kaçırınca heyecanlı saatler yaşandı. Acil olarak yeniden uçak bularak gelen iki ünlü isim son dakika etkinliğe katılabildiler.

“Çölde açan çiçekler”
Defile sonrası çok mutlu olduğunu dile getiren başarılı modacı Aydın Göynü, 2016 “Vaha” koleksiyonu çölde açan çiçekler konseptiyle görücüye çıktı. Her insanın kendine özgü bir rengi olduğuna inanan Aydın Göynü, çocukluğu, hayalleri, yaşamı, sevdası ve aşkı anlatan renkleriyle gelecek yazı farklı bir açıdan yorumluyor. Göynü “Vaha koleksiyonu içimde iz bırakan duyguların renge dönüşmüş halinin vurgusudur” diyerek renklerin ruhunun yansıması olduğunun da altını çiziyor.

Türmer: Bu ilkti, daha da ses getireceğiz!
Organizasyonun sahibi Sinem Türmer, “Kıbrıs’ta çok daha güzel ve kaliteli organizasyonlar yapılacağını herkese göstereceğiz. Bu iş ekip işi, bizlerde çok iyi ekiplerle çalışıyoruz. Bu yıl ilkini yaptığımız Kuzey Kıbrıs Fashion Show gelecek yıllarda çok daha önemli ve ses getiren bir marka olacak” dedi.

Plaket verildi
Gecede katkısı olanlara plaket verildi. Şenay Akay’ın plaketleri dağıttığı gecede Türkiye basınını çağırıp Kıbrıs basınını unutması kısa süreli gerginliğe yol açtı. Kıbrıs basınının anlayışı üzerine olay kısa sürede yatıştı.

Fotoğraflar: Ahmet VAMIK

***

***

***

TRANSPARAN ERKEKLER: Defilede yer alan ve birkaç tül detayı ile kapatılan yerler dışında transparan giyen erkek modeller en az kadın modeller kadar dikkat çekti

***

DÜŞME TEHLİKESİ ATLATTI: Sanatçı-manken Tuğba Altıntop podyumda birçok kez düşme tehlikesi atlattı

***

FRİKİK VERMEKTEN KAÇAMADI: Ünlü manken Günay Musayeva defilede giydiği transparan elbisenin azizliğine uğrayarak frikik vermekten kaçamadı

 

 

Başa dön tuşu