Kıbrıs

Siber Savaşın Askerleri Kıbrıs’ta


İlk olarak 26 Nisan 2013 yılında Kıbrıs’ta düzenlenen ve Can Yıldızlı, Fatih Özavcı, Ozan Uçar , Hamza Şamlıoğlu gibi sektörün uzmanlarının da konuşmacı olarak katıldığı ve her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen “Cypsec Uluslararası Hacking” konferansı Nisan 2015’te tekrar düzenlenecek.
Konferansın resmi internet sitesi cypsec.org üzerinden canlı izlenmesine de olanak sağlayan Cypsec organizasyonu, geçmiş yıllarda Hacker’ların ve Siber Güvenlik Uzmanlarının bilgi ve tecrübelerini sektöre kazandırdı.
2015 yılında yeni konuşmacılar, sektörel sıcak konular ve ülkelerin siber güvenlik stratejilerini yenilikçi bir yaklaşımla sunacaktır. 2014’te yaşanan siber güvenlik ihlallerinin, Amerika, Çin başta olmak üzere ülkelerin siber casusluk,siber espionaj, siber ajan yetiştirme programları geniş bir değerlendirmesi yapılacaktır. Türkiye’nin ulusal siber güvenlik stratejisi, eylem planı ve siber ordu programlarına yönelik en güncel bilgilere yetkili ağızlardan açıklık getirilecektir.
CypSec organizasyonu Yürütme Genel Koordinatörü Kasım Erkan’ın yaptığı açıklamaya göre CypSec’15 ‘te konferans için ilk olacak olan Hackerların ve Güvenlik uzmanlarının birbiriyle yarışacağı ve Finale kalanın sürpriz hediye ile ödüllendirileceği CTF (Capture the Flag) yarışması ve 1 gün boyunca sürecek olan çeşitli eğitimler düzenlenecek.

Başa dön tuşu