KıbrısSürmanşet

Shalamberidze, Lefkoşa ve Girne’yi tuvale yansıttıSanatçı Ketevan Shalamberidze, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için karantina günlerinde Lefkoşa’nın tarihi mekanları ile Girne Marina’yı tuvale yansıttı

Ketevan Shalamberidze

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre sanatçı Ketevan Shalamberidze, dünyada olduğu gibi ülkemizde uygulanan karantina günlerinde sanatını sürdürerek Lefkoşa’nın tarihi mekanları ile Girne Marina’yı tuvale yansıtarak sanatseverlerin beğenisine sundu.

Açıklamada, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için yapılan tüm eserlerin kovid-19 önlemleri sürecinde basın aracılığı ile sanatseverlere ulaştırmaya devam edileceği belirtildi

Ketevan Shalamberidze

Ketevan Shalamberidze kimdir?

1960 yılında Gürcistan’da  Tiflis şehrinde  doğdu. 1986 yılında Tiflis Devlet Sanat Akademisi’nden mezun oldu. 1986’dan beri Gürcistan Sanatçılar Birliği üyesidir. Birçok kişisel serginin sahibidir.

Bunlardan bazıları;

2019 – “Benliğin Dört Yönü”, “34” Galerisi, Tiflis

2018 – “Sonsuz Uzay”, Kızıl Meydan Galerisi, Tiflis

2013 – ‘Bakuriani 2013’

2012 – “İzlenim”, “Wanda” Galerisi, Tiflis

2009 – Londra’da kişisel sergi

2007 – “Pro-Art”  Projesi, Tiflis

2002 – Sadaka Kişisel Sergisi,  High Point, Kuzey Carolina

1999 – Tiflis Devlet Müzesi, Tiflis

Sanatçının eserleri İngiltere, Fransa, ABD, Almanya, Belçika, İtalya, Gürcistan ve diğer ülkelerdeki özel koleksiyonlarda yer almakatadır.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı