Magazin

Sezen Aksu şarkıları Kopenhag’dan yükseldi


Frederiksberg semtinde 1200’den fazla kişinin doldurduğu Radisson Blu Otel Falconer Salonu’nda sahneye çıkan sanatçı, konsere “Gülümse” şarkısıyla başladı. İzleyicilerden yoğun alkış alan Sezen Aksu’nun verdiği arada ise Fahir Atakoğlu, eserlerini seslendirdi.
Aradan sonra “Sen Ağlama” ve “Şinanay” gibi bilinen şarkılarını art arda seslendiren Sezen Aksu, bazı hayranlarının kraliçe diye bağırması üzerine, spotların altında yaşadıkları için daha farklı özelliklere sahip olarak algılandıklarını söyledi. Aksu, “Bizim mesleğin büyük bir avantajı var, şarkıyı söylüyorsunuz ve karşında alkış kıyamet. Oysa mesela bir doktor olarak neler neler yapıyorsun bilen biliyor yani. Allah bir taraftan kıyak geçmiş bize gerçekten. Ama rica ediyorum siz dolduruşa gelip sahneye çıkan, görsel sanatlar popüler sanatlarla uğraşan insanları farklı bir şey gibi zannetmeyin. Çünkü siz öyle zannedince o işi yapan insanlar da öyle zannediyor. Gözümün önünde aklı başında kaç kişi bayağı bayağı delirdi. Nelere şahit oldum. Buna biraz siz sebep oluyorsunuz, ayarınızı bilin” deyince izleyicilerden kahkaha ve alkış koptu.
Kopenhag’da gösterilen ilgiden memnun olduğu gözlenen ve izleyici ile zaman zaman diyaloglar kuran Sezen Aksu, Onno Tunç ve Aysel Gürel şarkılarını söyledikten sonra da “Sevdiklerim birer birer beni bırakıp gitti. Onno’ya aşkımı, Aysel’e şükranlarımı daha doğrusu ikisine de aşkımı ve şükranlarımı göndereyim istedim” dedi.

Başa dön tuşu