FutbolSpor

Sevinç ve hüzün birlikte yaşanacak


K-pet Süper Lig’de ve 1. Lig’de kümede kalacak ve veda edecek takımlar bugün oynanacak maçların ardından belli olacak

EN ZOR 90 DAKİKA: Süper Lig’de Binatlı-Esentepe maçının galibi ligde kalırken beraberlik durumunda ekstra bir maç daha oynanacak. Süper Lig’e çıkacak son takım ise, bugün yapılacak Hamitköy-Ozanköy maçının ardından belli olurken, 1. Lig’e veda edecek takım da Maraş veya Mormenekşe takımlarından biri olacak

 

 

Mete OĞUZ

 K-Pet Süper Lig’de ve 1. Lig’de bugün yapılacak karşılaşmaların ardından her iki ligdede kümede kalacak ve/veya küme düşecek takımlar belli olacak.

 Ya Binatlı ya Esentepe

Futbol Süper Lig’de 2018-2019 sezonu 30 haftalık maratonunun tamamlanmasının ardından GHE ve Gençler Birliği 1. Lig’e düşmüşlerdi. Bu güne kadar oynanan play-out maçlarının ardından Baf Ülkü Yurdu ve Küçük Kaymaklı ligde kalmayı garantileyen takımlar oldu. Bu yüzden BÜY ve K. Kaymaklı arasındaki son maç oynanmayacak. Bugün saat 17.00’da Şht. Hüseyin Ruso Stadı’nda oynanacak Binatlı-Esentepe maçının sonunda, 1. Lig’e düşecek olan son takım belli olacak. Kazanan takım Süper Lig’de kalmaya hak kazanırken,  iki takım 90 dakikayı berabere tamamlaması halinde kendi aralarında ekstra 1 maç daha oynayacaklar.

 

Hamitköy mü, Ozanköy mü?

K-Pet 1.Lig’de ise, Göçmenköy ve Düzkaya’nın ardından Süper Lig’e yükselecek üçüncü takıma çevrilmişti. Oynanan maçlar sonunda, Akova Vuda ile Yalova’nın Süper Lig’e yükselme iddiası kalmadı. Bugün saat 19.30’da Güzelyurt Üner Berkalp Stadı’nda oynanacak Ozanköy ile Hamitköy maçını kazanan Süper Lig’e yükselmiş olacak. Maçın berabere bitmesi durumunda ise Süper Lig’e yükselen Ozanköy olacak.

 

Maraş maça avantajlı başlayacak

Değirmenlik ve Yeniboğaziçi’nin ardından K-Pet 1.Lig’e veda edecek üçüncü takımın belli olacağı play-out grubunda geride kalan maçlarda alınan sonuçlar ile Doğancı ve Çanakkale ligde kalmayı garantilemiş durumda. BTM 1. Lig’e düşecek son takım ise bugün saat 17.00’da Cihangir Stadı’nda oynanacak Maraş-Mormenekşe maçının ardından belli olacak. Kazanan takım kümede kalırken beraberlik durumunda Mormenekşe 1. Lig’e veda edecek.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı